Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lakást fogok vásárolni,...

Lakást fogok vásárolni, panellakásba szeretnék menni, a 11. vagy a 22. kerületbe. Mindenképp a legfelső emeletre a kilátás miatt. Teljesen ellentétes ifokat kapok a csótányakra vonatkozóan. Van esetleg valakinek saját tapasztalata?

Figyelt kérdés

2020. dec. 18. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Csótányok bárhol lehetnek, akár régi bérházakban is.

Attól függ, mennyire karbantartott a ház csatorna, vízvezeték és fűtésrendszere.

Ahol ne zárták le a szemétleöntő rendszert, ami a csótányok, patkányok, egerek melegágya, ott ne vegyél lakást.

Amúgy a legjobb, igaz nem a legolcsóbb panellakások Budán Gazdagréten vannak. Ott viszont távfűtés van, nincs gáz, csak villanytűzhely a konyhában.

2020. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Én laktam a 11-ben, sosem láttam csótányt. De más bp-i kerületekben sem, még a nyóckerben sem voltak.
2020. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alaposan nézz szét a lépcsőházban, mennyire tiszta, milyen a szeméttároló, milyenek az ottlakók, milyen állapotban vannak a közös eszközök (pl postaláda, faliújság), ebből lehet következtetni a közös képviselet hozzáállására is. Ha minden rendben találsz, akkor még ha van is csótány, gondoskodnak arról, hogy ne legyen.
2020. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Gazdagréten lakunk, a 10. emeleten. Az ablakok ÉNy és DK-re nyílnak, így látjuk a Bazilikát, Gellért hegyet, Csepelt, Tétényt, Törökbálintot, Budaörsöt, Széchenyi hegyet. Jó a közlekedés, nincsenek nehezen beilleszkedő polgártársak. Van 4 üzlet (Prima, Aldi, Spar, Penny), sok bank, állatorvos, kisüzletek, háziorvosok, gyógyszertárak (3), 2-2 bölcsőde, óvoda és iskola, valamint vannak középiskolák is az utca másik oldalán, nem közvetlenül Gazdagréten. Lakosok száma kb. 25-ezer. Szombatonként termelői piac, jó áruval. Parkolás nehézkes, de megoldható. Az árak nem olcsók (de hát valamit valamiért...).
2020. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kelenföldön vagyok albérletben.


Korábbi lakótársam azt mondta, régebben nem volt ritka, hogy csótányt látott. Hozzá kell tenni, ő sosem takarított és előttem itt lakóval igazi mocskos retekben éltek.


Én rendszeresen takarítok, rendet tartok, nem hagyom oda rohadni a kaját és még sosem láttam lakáson belül csótányt.


Illetve évente van írtás is.

Olyankor szokták ellepni a lépcsőházat a döglődő egyedek, de az sem vészes.

2020. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 22.ker-ben a Leánykán előfordult, de azonnal irtják.
2020. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kispesten lakom az 1 emeleten szemétledobó van de csotányok nincsenek!A lakó közösség rendben mindenki fizeti a közösköltséget 1 kivételel de azt már kilakoltatták.10 emeletes épület jól ellátott környék minden 2 percre!
2020. dec. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

Helló kérdező. Én 1 csótány apuka vagyok.

Kikérem magamnak ezt a rasszista hozzá állást!!

Millió 1 gyerekem/unokám van melyet etetnem kell,hogy ők is vigyék valamire az életben! Felháborító a hozzá állásod! Az élet mindenkié,köztük a leesett finom kaja maradék is!!

2021. márc. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!