Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vincellérbogár, cserebogár...

Vincellérbogár, cserebogár ellen mivel védekeznétek fű felülvetése előtt?

Figyelt kérdés

A kertben kb fél centi széles lyukak jelentek meg kora nyáron. Mikor vízzel próbáltam kiönteni, csomó vincellérbogár jött élő, és kisebb járatok tárultak fel. Akkor a gazdaboltban Artis talajfertőtlenítőt ajánlottak, azt permeteztem ki.

A lyukak száma mérséklődött, ám a fű nem tud regenerálódni a kertben, és azóta cserebogarat is találtam. Néhány járatból cselőpókok is kikandikálnak, és darazsak is előszeretettel bújnak be egyes lyukakba, hiába tömjük be azokat földdel.

Nematop kijuttatása jó ötlet lehet most kora ősszel, fű felülvetés előtt? Sajnos más növényeket is megtámadták a kertben, főleg cserjéket.



#cserebogár #talajfertőtlenítés #pajor #Nematop #Vincellérbogár #Felülvetés
2023. aug. 19. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:

A talajfertőtlenítőt a talajba kell juttatni nem a talaj felszínre szórni. Ezért szokták a mg-ban vetéssel egymenetben talajba juttatni.

Nyilván ez nálad nem opció. Marad a rovarölőszeres kezelés. Mikor rajzanak ezek a rovarok akkor lefújod őket.

2023. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!