Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egerek humánus elfogási módja?

Egerek humánus elfogási módja?

Figyelt kérdés

Gyorsan ölő, szenvedésmentes módszert szeretnénk (humánus ölés, hahaha).


Tudom, az élve elfogás a tuti, de nem tudjuk megoldani. Hol engednénk el, hová vihetnénk?

Az ultrahangos kütyü csak arra volt jó, hogy az egyik helyről a másikra kergesse az egereket a telken (és nagy a telek, van még hely, ahová bújhatnak, közben egyre többen lesznek).


Örülnénk a tanácsoknak. Köszönjük.



#egérirtás #humánus #házkörüli
2023. okt. 14. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ragasztós lap. Belesétálnak, beleragadnak. Éhenhalnak. Szerintem a legjobb.
2023. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Sima egérfogo. Azonnal agyoncsapja, nem szenved.
2023. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Udvariasan megkéred, hogy legyen szíves befáradni egy pl. dobozba, aztán a dobozt elfurikázod egy szép, csendes, tengerparti helyre, és ott kinyitod az ajtaját, majd megvárod, míg kisétál belőle.
2023. okt. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is valami egérfogó ami azonnal kinyirja

Én azt is használtam és ragasztót is légpisztolyal

2023. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

A ragacs nem jó, vagyis nem hatékony. Ha nem fut rá teljesen, ki tud menekülni, és a társai is tudnak neki segíteni. De ha benne is marad, okos állatok ezek, és a többi megtanulja, hogy a ragacsba nem megyünk, mert úgy járunk , mint Jerry.

Szabadtérre vagy szabadból hozzáférhető helyre amúgy sem teszünk ragacsot, számtalan madár pusztult már el ilyen miatt, de sünik is ragadtak már bele, és másokra is veszélyes lehet.



Egérfogó hatékonyabb, de az sem az igazi.


Én az élvefogóra voksolnék, az kapja el a legbiztosabban. Nem a szomszéd portájára kell ereszteni, mert visszajön... Hanem bele egy félig vízzel telt vödörbe és pikkpakk vége.


Bár ha van egy éhes macskád, az is már segítség...

2023. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
A klasszikus egérfogó.
2023. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Justinianus ***** válasza:
68%

"Egérfogó hatékonyabb, de az sem az igazi.

Hanem bele egy félig vízzel telt vödörbe és pikkpakk vége."

Tényleg sokkal jobb percekig fulladozni, mint egy csapástól elpusztulni.

Te melyiket szeretnéd inkább, egy golyó a fejbe, vagy hogy percekig nyomjanak víz alá?

2023. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ragacsból nem jön ki. És már komplett család is lelte halálát, tehát belesétál mind. Nem okos állatok. Sok mesét néztél
2023. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a hagyományos lecsapós egérfogóra. Dióval használom, annak nem tudnak ellenállni. Két szál rézdrótot húzok fel a tüske alól, a tüskét ráhajtom, hogy tartson, és a drótokat a negyed dió fele köré tekerem, hogy ne tudják elemelni, csak rágni. Most két hét alatt egy 3 éves avas dióval megfogtam 4 belátogató óriási pockot, meg egy cickányt. (A cickányt sajnáltam, mert kedves kis állatka, de hát ha ráment a dióra, nem tudok mit tenni. Az első pocokból jól befalatozott, megette a fél fejét meg a nyakát, aztán kellett neki egy kis nasi.)
2023. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lecsapós. Rávág a fejére, azonnal elpusztul.
2023. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!