Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A pókok ellen milyen jó...

A pókok ellen milyen jó védekezési módszer van?

Figyelt kérdés
Tudom nem kártevők de nem szeretem őket. Az utóbbi időben eléggé megszaporodtak a lakásban. Egyszer már lepókhálóztam mindent de újra eljöttek.

2023. okt. 15. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Porszívó.
2023. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pokhalot csak vadaszni hasznaljak, nem rajta elnek.

Ahol lakunk is nagyon sok van, hatalmasak, es a fekete ozvegy is elofordul.

A helyiek a vadgesztenyet mondtak, a media szerint a borsmenta spray is eluzi. Harmadik tipp az egyeb bogarak eluzese, legyek, muslicak. Ha nincs mit enniuk, nem fognak sokaig egyhelyben tanyazni.

2023. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pókok többsége a hálóban ül naphosszat, vagy a háló mellett, hogy ha fogás van, azonnal tudjon ugrani, mielőtt az áldozat kiszabadulna.

A pók nem tud kimenni akkor se, ha akar. Meg ők türelmesek, hónapokig elvannak evés nélkül is. Olyan helyeken is látni pókhálót, ahol kb. esélytelen bármi táplálékrovar.

Ha a pók zavar, akkor ne a pókhálóval foglalkozz, hanem a pókkal. (Ha nem lesz pók, nem lesz háló se.)

Úgy szedd le a hálót seprővel, hogy a pók is benne legyen. Aztán a seprőt állítsd fejre, és fogd meg a pókot, mikor a seprő fején szaladozik. Valószínűtlen, hogy akkora legyen, ami téged meg tudna enni, v. legalábbis harapni.

V. porszívó, ha feléred vele a plafont.

Más megoldás nincs. Elriasztani nem lehet őket. Kizárni lehet őket, ha minden nyílászárón olyan szúnyogháló van, aminek a széle is jól zár, körben.

2023. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!