Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bevált módszer a káposztalepké...

Bevált módszer a káposztalepkék ellen?

Figyelt kérdés

Kis kertembe ültettem brokkolit, karfiolt, kelbimbót és sajnos 1-2 napja felfedeztem rajtuk a káposztalepkéket.

Nem szeretnék vegyszert alkalmazni, mert egyrészt nincs olyan sok palántám (8 brokkoli, 8 karfiol, 4 kelbimbó) de nem szeretném, hogy ezt a keveset is felfalják. Valami bio módszerre gondoltam.

Néztem is már neten párat (muskátli levelének főzete stb) de nem tudom, h ezek valóban hatnak e valamennyire..

Ha kell, akár minden nap lespriccelem vele a káposztaféléimet..

Tudnátok írni valamilyen elérhető, bevált módszert?


Előre is köszönöm!



2012. jún. 9. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A zsálya, az izsóp, és a kakukkfű elriasztja a káposzta lepkéket. A káposzta ágyásba ültetett sarkantyúka, mágnesként vonzza magához a káposztalevélen falatozó hernyókat.
2012. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A káposzta közelébe lehet tenni kaprot azt is nagyon szeretik, de nekünk bevált a dohánylé is. Az a lényeg, hogy kell bele tenni egy kis szappant, vagy tusfürdőt, mosogatószert vagy hasonlót, mert ezeknek viaszos a levele így a lé egyből lefolyna és nem lenne értelme, de a hozzáadatott adalék ezt meggátolja.
2012. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erről a pár tőről 10 perc alatt le lehet szedni az összeset.

A biomódszerekkel való vacakolás sokkal több fáradság, és bizonytalan az eredménye is.

2012. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Tényleg gondolkoztam azon, hogy leszedem róla őket, mert az úgy egyszerűbb. Már kis "peték" vannak rajta.. vagy mik. :) Kezdő kertész vagyok, még soha nem ültettem káposztaféléket.

Szóval akkor szedegessem le a sok kis peteszerűséget? Ültettem sarkantyúkát is, meg kaprot, de azok még túl picik..

2012. jún. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!