Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Padláson lévő nyesttel/...

Padláson lévő nyesttel/ pelével mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ami tény, hogy egy nagy erdő mellett lakunk, tehát nem kell messzire menniük.

Egér is volt már bent a lakásban (pici mezei)

Viszont a padláson amik vannak baromi nagy zajt csinálnak. Rohangálnak és kaparnak. Nem vastag a padlás, vagy hogy mondjam. Párom mondta, hogy "csak" a padláson van nem kell beszarni. De olyan rohadt hangos, mintha mellettem történne ez az egész.

Ma bent voltam a hálóba, és a nappaliból hallottam, hogy mintha már bontaná le a mennyezetet.... Így is történt!

Porlott le a fa, amit kapart illetve omlott le a mennyezet. Van egy lyuk és konkrétan lenézett az a valami és látott minket!!!! Pontosan nem láttam, hogy mi az csak, hogy egy szőrős valami.

Majdnem elájultam. Baromira be vagyok szarva. Holnap reggel szedem össze a cuccom, és megyek anyámhoz. Ha gáz ha nem gáz.

Olyan szinte be vagyok szarva. Éjszaka is fel van oltva az éjjeli lámpa, mert annyira félek, hogy a szobába bejön, leesik, átrágja magát bármi...


Kérdés, hogy a lyukkal ahova átrágta magát mit lehet csinálni? Illetve e padlásról, hogy írtsuk ki az erdő mellett? :'(


dec. 2. 20:26
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na ott én se maradnék. A lyukat be kell tömni gipszel vagy hasonlóval. A padlást meg tekerakni rágcsáló írtóval. Majd elfogynak.
dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell szüntetni a bejutási lehetőséget. Utána csapdázni vagy mérgezni, ha valami rágcsáló.

Ha a lyukkal nem tudsz mit csinálni, akkor keress egy kőműveskedéshez vagy festéshez értő ismerőst. Hogy konkrétan mit kell csinálni, az a plafon anyagától függ.

dec. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

A nyest ellen van aki régi használt kisrádiót tesz fel bekapcsolva kis hanggal. a hangtól ugyanis fél a nyest, és megszokja pár hét alatt (amíg lemerül az elem) hogy oda nem érdemes menni.

Van ugyanilyen elektromos (ember számára nem hallható) hangot kiadó készülék is. Helyeken lehet venni.


A sima mérget ha meg is eszi, csak jóllakik vele de sok baja nem lesz. A juhászok úgy csinálják a nyest ellen hogy tyúktojásba beinjekcióznak fagyállót (pl inzulinos fecsivel, amivel a drogosok is lövik magukat). Megeszi a tojást azt ennyi volt.

dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1

Én sem szívesen maradtam volna főleg h egyedül lettem volna párom dolgozik , csak biciklivel nem tudom elvinni az egész házat meg aludni ott kell, mert Muteréknál nincs ágyam már

#2 Purhabbal be lett tömve a kis lyuk a nappalinál, a fűtés miatt van ott lyuk, nem tudom pontosan hogy működik de fel lett oda fúrva a fűtés cső miatt és ott azt kezdte el kirágni.

Közben észrevettük, hogy a tetőnél hiányzik 1 db cserép, gyanítom, hogy ott is betudnak menni ezek, illetve a ház elején van 2 ablak szerű kicsi) az sincs betömve, úgyhogy azokkal is mert aludni sem merek. Éjszaka is hallottam, és nagyon idegesítő. 3 éve lakunk itt, eddig nem volt ez.


#3

Köszönöm, teszünk egy próbát

dec. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!