Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet valami kártevő?

Lehet valami kártevő?

Figyelt kérdés
Van egy mellék épületünk,ami konyha.Ez külön nyilik még,idén kezdjük egybe építeni a fő épülettel és felújítani.Elavult,régi bent még minden.Lehet,hogy csak bebeszélem magamnak,de a konyha szekrényben ilyen fehér daraszerű anyagot találok időnként azokon a eszközökön,amiket ritkán használok,illetve a polcon.Ez olyan,mint a kókuszreszelék.Ez lehet valami rovar levedlett kitinje?!Bogarat viszont nem láttam,se lárvát eddig.
dec. 15. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
moly nyoma. Ételmoly szerintem. Az zabálja be a dolgokat és hagyja ott a maradékot. Majd nyűveket láthatsz itt-ott, meg repkedő molyokat. Ezeket a fehér maradékokat takarítsd ki, ne legyen szétszórva liszt, kenyérmorzsa stb. Akkor nem lesz molyod.
dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kitakarítottam,elő egyedet semmit se találtam.Csak az egyik alsó szekrényben volt ez,a felsőben nem láttam.Itt a pult részen kenyér szokott lenni végülis.Erre esetleg van valami termék,ami riasztja őket vagy,akármi?
dec. 15. 14:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegnap kitakarítottam a fiókot ott voltak ilyen halott fekete valamik,akkor lehet azok nyüvek lehettek,de csak halottat találtam.Ez jót jelent?
dec. 15. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
fénykép van? Szaporodni fog és szapora. Mi volt a szekrényben, amit enni tudott?
dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos hogy valamilyen kártevő. Régi piszkos szekrényeket mind meg kell szüntetni, szétverni, eltüzelni, hogy ne szaporodjon semmi. Nem tudom milyen a padló, de érdemes rendesen lebetonozni, szigetelni, mert a régi földes, hajópadlós helyiségekben alúlról is jön föl mindenféle rovar, bogár, kukac, stb. és ezek kifejlődnek az épületben!
dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fényképet elfelejtettem csinálni.Ilyen cementlap van lerakva.1 db szekrényünk van,ami felül alul pakolós,ami ott maradt.Ki volt takarítva.Felújításig nem terveztünk beruházkodni.Élelmiszerekben nem láttam eddig semmit.Ebben a szekrényben élelmiszer nincs csak konyhai eszközök.a pult részen van kenyér de ott nem volt sose semmi.Azt gondoltam talán a szekrény régi és hullik valami reszelék,de olyan fura.Az apró gumószerű halott fekete valamik meg az evőeszköz tálca alatt voltak.Most figyelgetem,de reménykedem semmit se találok.1 hete pont chemotoxxal végig fújtam a környékét,ami cipermetrint tartalmaz.Remélhetőleg az is hatással lesz.Csak nem értem,hogy nem látok semmit??
dec. 16. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!