Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek az egerek ellen?

Mit tegyek az egerek ellen?

Figyelt kérdés
Egy hónapja másról sem szólnak a mindennapok, csak a küzdelemről. A gipszkarton fölött rodeóznak az egerek és valami túlélő rágcsálókról lehet szó, mert úgy érzem lassan mindent IS kipróbáltam: először az ártalmatlan dolgokkal kezdtem: illóolajos vattapamacsok, élvefogó csapdák, felkutattam a lehetséges bejutási helyeket és alufóliával betömködtem, ultrahang, de folytatódott a rémálom. Utána jött a hagyományos egérfogó, a ragacs és a méreg. Az egérfogóból valami profi módon szedik ki a kutyatápot. A szomszéd cicája rendszeresen itt van, de simán vonulnak előtte az egerek. (a mérget olyan helyre raktam, ahol nem tudja elérni). Mi a francot tehetnék még?

dec. 3. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam ultrahanggal. szegény kutyán kívül semmi sem bolondult meg tőle
dec. 3. 15:14
 3/18 anonim ***** válasza:

Sok tényező van amitől oda szoktak.

Ultrahangos riasztok többsége semmire sem való.

rend és "tisztaság" van az udvaron, melléképületekbe, padláson?

Ha fával fűtesz úgy kell kialakítani a fatároló padlóját, vagy úgy pakolni a fát hogy a kutya alulról és oldalról is hozzá férjen.

dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
gázzal fűtök. a padláson rend van. nem mondom, hogy patyolat, de amennyire csak rend lehet egy agyagos tetőtérben.
dec. 3. 15:29
 5/18 anonim ***** válasza:
A régi házam volt ilyen. Mivel nem akartam leszedni a salakos földes valamit, az vált be hogy teljesen kiürítettük a padlást.
dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Nem egyedi a problémád, kb én is egy hónapja küzdök velük. Tegnap voltam a boltban, vettem 5db egérragacsot. Mellettem a nő aki állt szintén 3-mal a kezében, és a kasszás is magától mondta, hogy náluk is mászik az álmennyezeten az egér.


Én most azt csinálom, hogy minden apró kis lyukat megpróbálok betömni, ami a házba vezet. Szilikonnal, csemperagasztóval, mindent. Sok pénz, sok idő. Padlás tele van méreggel, csapdákkal, ragacsokkal. Macskát is nevelek 3-at, ideköltöztek, de nem bánom :D A mérgek véralvadósak, szóval a macskát nem bántják. Melléképületeket is teleraktam ragaccsal. Mást nem tudok.. de én is hallom a gipszkartonon és piszkosul idegesít, nyomaszt. Kitartás!

dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Most is arra riadtam fel, hogy hallom a rodeózást. Bosszantó. Már minden tele van ragaccsal, méreggel meg csapdával. Ma kipróbálom a cserepes trükköt (cserepet dióval támasztom ki), meg egy fém vödörbe rakok takrmányt, a bejáratot biztosítom, de ki már nem tud majd jönni.

Sajnos hiába tömöm be az összes lyukat, ami a padlásra vezet, a cserepek között simán beoson. Sajnos olyan a ház, h a kert magasabban van, egy szinten a padlással és a kert felől tudok be is menni a térbe. Nem kell létra, csak egy ajtó van ott, így könnyen be is juthatnak a rohadékok

dec. 4. 05:48
 8/18 anonim válasza:

Tegnap ahogy megírtam a kommentet, 20:59-kor, rá 2 percre már hallottam is falon, hogy mászik fel, és jön be az álmennyezetre és végigslisszol a folyosó felett. :D Nem alszom nyugton napok óta emiatt. Ma ismét otthagytam a tüzépen 17 ezret, tapasztom a lyukakat, jobbat nem tudok. Kint voltam egész délután, a munkás ember a padlást tapassza, én az álmennyezetes folyosó részt. Ma voltam egy mezőgazdasági boltban ragacsért, kifogytak.. mondta hogy úgy viszik a ragacsot meg a mérget az emberek, mint a fene. Remélem csak ez az év lesz ilyen. Ez az átka, hogy nincs igazi telünk már.. átvészelik a kis rohadékok..


A cserepek alatt nincs fólia? Kertet is ragacsozd ha teheted. Macska esetleg a kertbe?

dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
a szomszéd macsek átjár, de az egerek simán elvonulnak mellette, annyi, hogy le nem pacsiznak vele. Nem ragad bele a kertben a cica? Már mindenhol IS méreg meg csapda van, úgy néz ki az egész padlás, mint egy csatatér. Beüzemeltem a cserepes meg vödrös módszert. Kíváncsi vagyok fogok e valamit.
dec. 4. 18:04
 10/18 anonim válasza:

Fal mentén helyeztem el és körberaktam nehéz téglákkal úgy, csak egy kis rést hagytam a fal mentén, csak ott lehet bemenni két irányból, macska nem fér hozzá semmilyen módon, ytong téglát meg nem tudja elmozdítani..


Egyelőre nem fogtam még, ma néztem, 3db van kint a kertben, 3db a garázsban.

dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!