Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egér a panellakásban, mit tegyek?

Egér a panellakásban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár hete megjelentek az egerek 1. emeleti panellakás, albérlet ahol lakok. Kihívtam rágcsálóírtót, aki kirakott ilyen méreg dobozokat, ragacsokat, meg egy sima lecsapós csapdát. Nem használt egyik sem.


Lehet a hűtőbe is beköltözött az aggregátornál ugye be tud menni, furcsa koppanás szerű hangokat hallok a hűtőből éjszaka. A gáztűzhelyet is kaparássza. Meg 2x láttam is, egszer kimászott a gáztűzhely hátulján lévő lyukakon, egyszer meg kijöttem korán reggel a szobából, amikor még sötét volt és elszaladt a lábam mellett be a konyhába.


1 hét múlva költözök el, nem szeretném semmilyen bútorral vagy a hűtővel átvinni az egeret a másik lakásba.. Hogy lehetne elkapni? Az se biztos, hogy 1 van, mert a szomszédnak is a csöveknél jött fel több is pár éve.


A tulajék letagadják, hogy a csöveknél jönnének fel, mert szerintük ott le van betonozva, és biztos az ablakon jött be (amikor azon szúnyogháló van)..



jan. 7. 03:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy én álmomban nem gondoltam volna, hogy egy panellakásban egerek lehetnek.. csak csótányról hallottam eddig.


Pedig laktam kertes házban is (sorház, Budapest kertvárosi övezet), ott se volt egér, csak hangya a lakásban.

jan. 7. 03:10
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Sima egerfogót kell venni, szalonna darabbal megfogja pár óra alatt.
jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínű többen vannak mert egyedül ennyi csapdát nem tud elkerülni.A rágcsálóirtó mindent megtett.
jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szalonnát imadják tényleg, nekem kilopta a csapdából többször.
jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az egész házra kellene a közös képviselőnek irtást kihívni, és főleg a pincében szoktak lenni.
jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tárasháznál szerintem is az a hatékony, ha az egész házra kiterjedően van rágcsálóirtás, simán átjöhetnek másik lakásból, pincéből, ki tudja honnan.


Ha egy hét múlva költözöl, a helyedben nem foglalkoznék vele. Mikor csomagolod a dolgaidat, alaposan nézd át és ragaszd le a dobozokat. Az egér nem olyan, mint az ágyipoloska, amit észrevétlenül el tudsz hurcolni. Persze lehetséges, de nem jellemző. Az új helyre szerezz be elővigyázatosságból egérriasztót.

jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet elhurcolni? :D:D


Par napig fent volt a porszivonk egy nem lakott szobaban.

Lehoztam es tobb nappal kesobb jott elo belole egy eger. Ugy ugrott ki a csovebol.

jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kellemetlen lehetett :) Én úgy írtam, hogy észrevétlenül nem egyszerű elhurcolni. Ha mindent alaposan átnéz, mielőtt elcsomagol és a dobozokat jól lezárja, akkor azért sokat megtett, hogy egérmentesek legyenek. Meg ha át is visz egyet, akkor annak gondolom egy vemhes nősténynek kéne lennie, hogy rögtön egy kolóniát hozzon létre és gond legyen.
jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!