Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kollégiumi szobába visszatérőe...

Kollégiumi szobába visszatérően ágyi poloska van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok, és a kollégiumi szobámban visszatérő probléma az ágyi poloska. Amióta beköltöztem 1x direktbe találkoztam velük (a héten), 1x pedig a fertőzött szomszéd szoba miatt irtottak nálunk is a biztonság kedvéért. (közös konyha) A legutóbbi (direkt kontakt) esetében másnap egyből irtottak (pár napja), viszont nekem holnap vissza kell mennem a kollégiumba egy vizsga miatt, és nem vagyok valami biztos hogy komfortosan aludnék az alábbiak tudtán. Nagyon félek hogy hazahozom őket, illetve már a gondolattól is rosszul vagyok hogy éjszaka megcsípkednek. Szerintetek mit kéne tennem? Kérjek áthelyezést esetleg? Mit csináljak a cuccaimmal a "fertőzött" szobában?

febr. 3. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kérj áthelyezést minél hamarabb, jelezd, hogy poloskátok van.

Egy barátnőmék kolijában amikor csótányinvázió volt, akkor összegyűjtötték, hogy melyik szobák érintettek, ezt a listát leadták egy illetékesnek és így minden évben érintett blokkban volt fertőtlenítés. Javaslom, hogy ti is gyűjtsetek ilyen listát.

A cucccokhoz sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni

febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Nagyon félek hogy hazahozom őket...Mit csináljak a cuccaimmal a "fertőzött" szobában?"

Ha haza akarod vinni a holmiaidat, akkor nylon zsákba kell rakni őket. Az egész táskát. És csak a fürdőkád felett szabad kibontani. A ruhákat legalább 60 fokon kell kimosni. Vagy ha van szárítógépetek, akkor abban hőkezelni. A táskát is.

Az otthonról hozott dolgaidat is tartsd zsákban a koleszban.

febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kiirtani,pnaszkodj és kérj folyamatos irtást
febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2# Csak annyi a gond hogy amíg nem tudtam hogy poloska van, halál nyugodtan hoztam haza mindent és nem figyeltem egyáltalán arra hogy esetleg haza hozhatom őket. (a kollégium egyáltalán nem jelezte hogy ilyen jellegű probléma van, sőt az elején tagadták is) Mennyi idő amire kiderül hogy esetleg haza hoztam-e őket?
febr. 4. 14:27
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Mennyi idő amire kiderül hogy esetleg haza hoztam-e őket?"

Az élő példányok 1-2 nap, esetleg 2 hét alatt találják meg az ágyakat és kezdenek csípni. A legkorábbi nyom: a lepedőn levő mákszemnyi szürke-fekete ürülék.

febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!