Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel írthatnám ki végleg a...

Mivel írthatnám ki végleg a lakásból a hangyákat?

Figyelt kérdés

Több helységben is van (szoba, konyha, fürdő) én nem tom mit keresnek pl a fürdőben, de már jóideje megy h meglátom, befújom rovarírtóval vagy vmi hasonlóval, eltűnnek akár több mint egy hónapra is, majd újra előkerülnek valahonnan. Nincs sok, de nagyon zavar.

Világosbarna, a megszokottnál kisebb hangyákról van szó, szerintem szeretnek faanyagban lenni, de a kajára is mennek néha. Ha van vmi jó házipraktika vagy bármi erre szívesen kipróbálnám.



2012. márc. 16. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene figyelni, hogy honnét jönnek, valahol fészkük van. Régi, öreg kertes házban szokott ez előfordulni. Valamikor petróleumot, esetleg egy kis gázolajat lehetne oda önteni. Állítólag nem bírják a szagát.
2012. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legutóbb a plafonon egy sarokban volt egy pici lyuk, amit be is fújtam és utána sok időre eltűntek, de most megint vannak (máshol). Nem hiszem h anyámék örülnének ha nem egész egy éve festett fehér falra petróleumot öntenék. :/
2012. márc. 16. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Vegyél hangyacsapdát, az a legjobb.
2012. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Próbáld ki a hangyacsapdát. De érdemes lenne akkor szétnézni a padláson is (ha családi ház), ott is lehetnek nyomaik és akkor azon az oldalon is bevetni valami ellenszert nekik.
2012. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi flancos, drága hangyacsapda, meg hasonló, ennél olcsóbb és szerintem hatásosabb módszert használok (itt hallottam!!! :D)


Borax por (patika, 250gr kb. 500 Ft) és porcukor 1:1-es keveréke. Ez a mennyiség kertes házban is 1-2 éves adag...


Mindig, amikor meglátod a hangyákat próbáld kideríteni, hol jönnek föl, oda szórj 2-3 borsónyi mennyiséget. Ezt 3-5 nap alatt behordják, majd utána egy időre el is tűnnek. Max 2-3 alkalom alatt kihal a boy, de amíg élnek sem zavaró, mert a kupacnál messzebbre nem fognak menni. A dolog legnagyobb szépsége, hogy kertben, fűben is működik, ha nem kilókat szórsz ki, akkor még a kutya sincs veszélyben, az emlősök maradandó károsodás nélkül elég nagy adag (több gr) boraxot elviselnek.


[link]

2012. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!