Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » "Hangya-szakértők" ti mit...

"Hangya-szakértők" ti mit gondoltok? Létezik valamiféle megoldás?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk, a tetőtéri rész, külön bejáratú. 2007-ben épült a felső szint, de 2010 óta lakjuk. 2011 tavaszán-nyarán hangyák jelentek meg a nappaliban a laminált padlólap szélei felé, ahol a szegőléc is van, illetve a laminált padlólap és a gipszkarton (a hálót választja el) találkozásánál. Kevés volt belőlük, gyerek “eljátszadozott” velük. Valami kereskedelemben is kapható fújós szert vettem rájuk, amire igazából immunisak voltak. Aztán tavaly a meleg időszakban megint előjöttek, de már többen. Akkor is fújtam és nagyjából el is tűntek. Aztán idén újból kijöttek. Most egy BioKill nevezetű színtelen, szagtalan permetezőszert ajánlottak a mezőgazdasági boltban. Befújtam vele a nappaliban és azóta is csak döglött, “összepöndörödött” hangyák jelennek meg időközönként. Viszont, megjelentek a hálószobában is, a szegőlécnél, a gipszkarton falnál és az ágy lábánál. Kárpitozott ágyunk van, tömör alsó résszel. Pár napja ott is körbefújtam. Tegnap este már az ágyban találtam belőlük. Nincs konkrét útvonaluk, azaz nem látni honnan hova tartanak, csak lézengenek 2-3 fős csoportokban. Nem kajára mennek, mert nem eszünk a hálóban és a konyhában nincs – eddig még – egy darab se. Már arra gondoltam, hogy esetleg a laminált padlólap alatt lehet valami boly, ami minden meleg időszakban “termel” újakat. Hideg, télies időben még nem láttam őket.

Szerintetek milyen szerrel érdemes írtani őket? Létezhet olyan, hogy a padlólap alatt húzzák meg magukat télire? Akkor viszont hogyan tudom őket véglegesen kiírtani? Elég macerás, meg idegesítő kezd lenni, hogy vannak és az ágyamat nem szeretném velük megosztani. Tegnap este mindent kiráztam, ágyneműt cseréltem, de 1-2 óra múlva megint találtam 1-2-t, illetve láttam 1-t, ami a padló felől mászott felfelé.

Bocs, ha kicsit hosszú lett.



2013. ápr. 3. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem érdemes lenne hivatalos valakit kihivni, mert ahogy irtad, valószinüleg valahol van egy boly a házban, és ezt "befújással" nem lehet megszüntetni. (Az ilyen szerek eleve nem érnek sokat, csak a ti egészségeteket kárositják, föként a gyerekét.)

Egyszer szánjatok rá pénzt és rendesen irttassátok ki öket.

2013. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de nálunk egyedül a hangyacsapdák hoztak megoldást. Mindegy milyen márka, most már rendszeresen minden tavasszal telerakjuk a szobák egy-egy sarkát, konyhát egy-egy ilyen kis műanyag csapdával, és 2-3 hónapra teljesen eltűnnek a lakásból.Esetleg próbáld ki ezt is.

[link]

2013. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Szórjál sütőport a közlekedési útvonalukra.
2013. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csapdát kipróbáljuk. Közlekedési útvonalukat nehéz meghatározni, inkább úgy jellemezném ôket, hogy lézengô csoportok, akik szeretik a laminált padló és gipszkarton, vagy laminált padló és szegôléccel ellátott fal találkozásait.
2013. ápr. 3. 18:52
 5/5 anonim válasza:
Szia, sok eves mar a bejegyzes, de hatha.. nalunk kisertetiesen pontosan. Szo szerint ugyanez a helyzet. Vegul nalatok hogyan oldodott meg?
2017. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!