Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Zsizsik, lisztbogár kenyérbogá...

Zsizsik, lisztbogár kenyérbogár lepte el az egész konyhámat, hogyan szabaduljak meg tőlük? SOS

Figyelt kérdés

Zsizsik, liszbogár kenyérbogár lepte el az egész konyhámat.Az érdekes az hogy nem a lisztben, vagy cukorban stb vannak hanem a konyhapulton, konyhakövön, mikrón stb....

Nem értem, már vagy 3x feltakarítottam őket, felmostam, utolsó alkalommal Bio killt is fújtam a megtisztított területre de másnap reggel mintha valaki beszórta volna őket egy vödörrel a konyhámba:(Vagy szállnak össze vissza vagy mintha "aludnának" amikor meg ugye letörlöm őket életre kelnek. Nagyon bosszantó kérlek segítsetek, nem szeretnék drága pénzért rovarirtót hívni, de ha nincs más muszáj lesz....


2013. jún. 16. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamiben szaporodnak. Mindent ki kell pakolni a szekrényekből. Lisztet, cukrot, búzadarát stb. jól záródó edénybe át kell szitálni. Ha valamelyikben van, akkor azt ahogy van dobd ki. Ilyenkor sajnos mindent, de tényleg mindent ki kell pakolni, és átnézni. Valahol van étel, és szaporodnak. Nekünk két éve lepték el a konyhát, a liszttel jött haza, de szinten mindent "megfertőz". Azóta a lisztet, grízt cukrot jól zárható üvegedényben tartom, és ha friss lisztet veszünk, akkor átszitálás után megy a hűtőbe.
2013. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

4 napos kutatás és takarítás után végre megtaláltuk a "fészket", a kutya száraz tápjában vertek tanyát és szépen onnan mentek szét az egész konyhában.Ma kidobtam kitakarítottam a helyet,de még mindig szállnak és potyognak innen-onnan.Mennyi idő kb amíg eltűnnek?!

2013. jún. 19. 01:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs sok, csak néha szálldos pár darab, akkor kb egy hét (Mire az összes előmászik) addig vigyázzatok, ne legyen elől étel nekik. A papírzacskós lisztet is átfúrja. Nálunk a nagy irtás után kb egy héttel szűntek meg. Egyébként szerintem minden háztartásban előfordul egyszer.
2013. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sikeresen megszabadultam az összestől:)

2013. jún. 23. 20:59
 5/7 Itzpapalotl válasza:
100%

Mindenkivel együtt érzek akinél előfordultak ezek a lények! Hiába vagyunk bármilyen gondosak, ezek bármiben benne lehetnek! :( Én valószínűleg egy curry porral hoztam haza a petéket a Culinarisból. Mivel azt pár napra rá több bogárral és még több petével találtam meg. És persze tovább is költöztek belőle ez idő alatt.


Kiirtásuk hatalmas küzdelem, nem kívánom senkinek. Nekem a fűszereket és a teákat támadták meg. Sírhatnékom volt, mivel nem tudhattam, hogy melyik teámba mentek bele és melyikbe nem. Nem volt szívem kidobni rögtön mindent, mivel voltak Londonból hozott teák közte. Ezért azt találtam ki, hogy minden teafajtát külön Ikeás lezárható zacskókba tettem, és figyeltem pár naponta. Fűszereket kidobáltam, mindent fertőtlenítettem. A teáknál idővel felbukkantak egy egy zacskóban, ezeket fájó szívvel de rögtön kidobtam. Viszont a többi tea megmenekült!!


Jól zárható műanyag dobozokban, fém dobozokban és üvegekben tartok azóta mindent. Annyit elmondhatok hogy csak és kizárólag a tömör ajtójú konyhaszekrényekbe mentek bele! Nyitott vagy tejüveges részen nem találtam soha egyet sem! Úgyhogy a sötét szekrényben mindenképpen érdemes dobozolni. A dobozok tökéletesen záródjanak!!


Petéiket vagy a termékbe teszik, vagy ha nem tudnak átjutni a csomagoláson akkor a papír/karton csomagolás hajtogatott zugaiban teszik. Az ikeás zacskóból nem jutottak ki. Nálam 3-4 mm-es példányok voltak.


A cayenne bors is csábító volt nekik, de az az egy volt ami ki is nyírta őket!! Ha nem tűnnek el, az lett volna a következő lépésem hogy azt szórom szét a konyhabútorban.


Sikeres harcot mindenkinek, kitartás, mégiscsak mi vagyunk a csúcsragadozók ebben a helyzetben!! :)

2016. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ugyanez a problémám. Valószínűleg kukoriciszttel jöttek haza. Azóta 1 het (nyaralas alatt) a teákat, fűszereket, (curry és cayenne főleg) lisztet, búzadarát, zsemlemorzsát és mindent beleptek.

Minden kuka. Ecetes nagytakarítás majd domestosos fertőtlenítés volt. De még mindig kószál néhány.


Mostmár nálam is minden űanyag zárható dobozban lesz!

Sok sikert a kitakarítasukhoz.

2016. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok,


Nálunk most van a második hullám, pedig elsőre azt hittük kiírtottuk pár hónapja, de ez most mindennél durvább, az egséz lakást ellepték, a nappali is tele van, ahol sosem volt étel mindössze 2 dominikai szivar, ami így ment is a kukába, mivel berágták magukat a csomagoláson.


Viszont nagyon sok van az ablak párkányon és az ablak körül, vasárnap volt egy hete hogy 2 doboz Bábolna BIO Protect 3x-et körbefujtunk a helyeken ahol feltünnek, pár napig mintha eltakarodtak volna, de most megint rengeteg van. a Konyha teljesen át lett nézve, ami fertőzött volt ment a kukába, fogalmunk sincs honnan jönnek, nappali, előszoba, konyha tele, a hálóban is van néha 1-2, egyedül a gyerekszoba tiszta.ű


Ötlet? Nem tűnik úgy, hogy sikerült őket elpusztítani, hiába sok döglött kerül elő, rengeteg az élő is.

2017. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!