Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Brasan milyen gyomirtó...

A Brasan milyen gyomirtó szer? Krumpli ültetés után mindíg lepermetezem a földet, egész nyáron nem kell kapálni.

Figyelt kérdés
Viszont a szomszédom málnája,és az enyém is(sőt a krumpli is)besárgult tőle.Mivel gyomírtsam a krumplit ültetés után, hogy ez mégegyszer ne forduljon elő?Tavaly is igy jártam,de azt hittem a szárazság miatt van!
2013. jún. 8. 14:56
 1/2 anonim válasza:

Előbb én kérdezek, bocs!

Mivel ez a szer

- I. forgalmi kategóriájú (felhasználásához szakhatósági engedély szükséges!),

- legkisebb csomagolása is 5 l, (ami 2,5 ha-ra elég), HOGNNAN TUDTAD BESZEREZNI? ;-)


És most a válasz:

Széles gyomirtási spektrummal rendelkező, hosszú tartamhatású gyomirtó szer.

A szerre érzékeny gyomok:

Árvacsalán fajok, Egynyári perje, Kék búzavirág, Mezei tarsóka, Nagy széltippan, Parlagi ecsetpázsit(!), Pásztortáska, Ragadós galaj, Székfűfélék, Tyúkhúr, Veronika fajok


Mérsékelten érzékeny gyomok:

Libatop, Ripacs, Sebforrasztó zsombor


Alkalmazható őszi káposztarepce,olajretek, mustár, kultúrákban 2,0 l/ha dózisban vetés után, kelés előtt. Ezen kívül a hatóanyagra érzékeny kultúrákban (kalászosok, cukorrépa), de ezek a készítmény felhasználását követő 150 nap elteltével vethetők.


Burgonyára ez a szer NINCS ENGEDÉLYEZVE!

2013. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Amúgy bolhapiacon vettem, és többet biztosan nem használom.
2013. jún. 10. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!