Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Én, mint tulajdonos, hogyan...

Brigitta7736 kérdése:

Én, mint tulajdonos, hogyan tehetem ki azt a személyt, aki állandóra lett bejelentve más rokon által 15 évvel ezelőtt és halmozza az adósságot a lakásomra? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Az emberkét még nagyszülők jelentették be állandóra, gyerekkorában. Azóta felnőtt és élősködik a nagymamámon. Semmit se fizet a lakásban. A lakást megörököltem, tehát én is tulaj vagyok.

#rezsi #lakáshasználat #lakcímről kijelentés
2013. nov. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Most örökös avagy tulajdonos vagy?Akkor vagy tulajdonos ha már a Te neveden van a ház.Ha még nincs a neveden akkor csak örökös lehetsz.Az örökös még semmit nem tehet ebben az esetben.
2013. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Hogy érted -a kisbetűsben-"aházat örököltem, tehát én is tulaj vagyok".És még ki a tulajdonos,a mama is,vagy az övé a ház még?
2013. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyid már nem él, és egyedüli tulajdonos vagy, és a nem kívánt lakónak sem haszonélvezeti joga, sem tulajdoni hányada nincs, sem egyéb jogcíme, akkor nyugodtan ballagj be a földhivatalhoz, és kérj kényszerkijelentést. Utána hatóságilag ki lehet lakoltatni, mert nem lesz jogcíme ott lakni.
2013. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lakcím nem jogalap a lakás használatára. Kényszerkijelentés csak akkor lehetséges, ha már kiköltözött. De ez teljesen mindegy. A szívességi lakáshasználatot bármikor megvonhatod tőle. Sajnos, ha magától nem megy ki, perelned kell. Mindez teljesen független attól, hogy be van-e jelentve a lakcíme.
2013. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

4-es jár a legközelebb szerintem az igazsághoz. Annyit fűznék a mondandójához hogy ha te tulajdonos vagy akkor kilakoltatási végzést is kérhetsz az illetőre, az még nem pereskedés.

Ha vannak tulajdonostársaid akkor csak közösen tehettek bármit is.

2013. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: a pereskedés nélküli végrehajtás csak abban a speciális esetben lehetséges, ha a lakáshasználatot közokiratba foglalt, végrehajtási záradékkal ellátott szerződés alapozza meg. Egyébként sajnos nem lehet elkerülni a pert.
2013. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Odaköltözöl mellé pár haverral . De ha tulajdonos neki nincsen papírja kirakjátok és mehet a sóhivatalba :)
2014. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem érd el, hogy ő maga akarjon menni. Pl télen, ha egyedi fűtésszabályozás van a lakáson, zárjátok ki (nagymamának vegyetek hősugárzót). Ha van lakásbiztosításotok, verjétek ki az ablakokat a szobájában. Éjszaka minél hangosabbak vagytok, annál jobb. Lehetetlenítsétek el az ottlakását.
2015. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!