Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Futóborsómat borsó lisztharmat...

Futóborsómat borsó lisztharmat fertőzte meg. Csáváznom kellene vetés előtt, mert a mag továbbviszi a fertőzést. Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

A Gazdaboltban találtam az Amistart.


[link] Ha eb


Vajon ha ebben áztatom egy napig, elpusztul-e a vetőmagban a gomba?


2014. jan. 7. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A vetőmagot nem azért szokás csávázni, hogy valmit ne vigyen tovább, hanem hogy védve legye a talajban a fertőzésektől.

Az említett fertőzésektől kell aztán védekezni permetezéssel.

2014. jan. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Nagy valószínűséggel elpusztul, egy nap alatt teljesen meg fog duzzadni a víztől, és onnantól a kiszáradást már nem viseli el.

De nagyjából felesleges is, mert ha tavaly elkapta valahonnan, akkor idén is jó esélye van, amennyiben olyan lesz az időjárás.

Majd ha látod az első jeleket, akkor permetezz. Az Amistar jó szer, elmulasztja a lisztharmatot.

Ha tudod, valami nyíltabb helyre ültesd a borsót, meg ritkábbra, akkor nem kap el olyan könnyen gombabetegségeket.

2014. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Az Amistar nekem is jónak tűnik, majd egy részét ezzel kezelem közvetlenül vetés előtt. Mint kikutattam, szerencsésebb a por alakú csávázása ennek a magnak. Keresek hozzá szert, aztán majd mindjárt kelés után tervezem permetezni rendszeresen rézgáliccal. Ez a szer engedélyezett ökokerben.

Sajnos, ezt a lisztharmatot a mag viszi tovább, ráadásul kicsike városi kertem van. Ezért kedvelem a futókat, mert felfele tudok terjeszkedni.

2014. jan. 8. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Önmagában a rézgálic használata pont jó lesz a növény leperzselésére, de a lisztharmat kezelésére egyáltalán nem. Ugyanis a növényvédelemben használt réz-sók (réz-szulfát (rézgálic), rézoxiklorid, rézhidroxid) nem alkalmasak rá. Próbálkozál inkább valamilyen kén készítménnyel.
2014. jan. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!