Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borsó után rakhatok zöldbabot?...

Borsó után rakhatok zöldbabot? Fontos

Figyelt kérdés
Felszabadul a borsóm helye és be szeretném vetni zöldbabbal sajnos mással nem tudom palántát nem tudok venni.Valahol azt írják lehet máshol azt hogy nem most akkor hogy döntsem el. Öntözni tudom igaz nem eső vízzel.
2013. jún. 29. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ültesd el,és puha babként szedjed le majd .Mehet a fagyasztóba is .Szép lesz az még .
2013. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hüvelyes után nem szabad hüvelyest ültetni (három éves vetésforgóban szokták a hüvelyes növényeket ugyanarra a helyre rakni). Nem is kell palántát venned, elég csak vetőmagot: a brokkoli meghálálja a zöldborsó után maradt nitrogénben gazdag földet (rövid vagy közepes tenyészidejű fajtát kell választani és gyakran locsolni, sokkal igénytelenebb a brokkoli, mint a karfiol). Vethetsz még a zöldborsó helyére: tarlórépát augusztusban (ez egy káposztaféle a nevével ellentétben), kínai kelt, karfiolt, őszi káposztát, őszi/téli retekfajtákat (téli fekete, müncheni sör), hőséget bíró salátaféléket, rövid tenyészidejű sárgarépát. Ezeket mindig locsolni kell. Ugyancsak ültethető még (gyorsan) rövid tenyészidejű csemegekukorica, krumpli is a borsó helyére, sőt (szintén locsolás mellett) néhány tő berakni való uborka is (ha fel tudod futtatni valami támasztékra, bár nem tudom, hogy mekkora széles volt a borsóágyásod.
2013. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 schocko ***** válasza:
Nem jó ültetni utána...tegyél céklát vagy uborkát...
2013. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

+ csemegekukoricát is ültethetsz, - ha csak nem javasolták már -


én viszont szoktam egy pár bokor krumplit is tenni ilyenkor, újkrumplinak ősszel megesszük. Ültethetsz még tépősalátát is.

2013. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!