Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyúl vadászat nyílpuskával?

Msebi06 kérdése:

Nyúl vadászat nyílpuskával?

Figyelt kérdés
Mezőgazdász vagyok, és a vadak a terményt mindig lerágják a földeken. Próbálkoztam már sokféle vadriasztóval, hajjal, gumiégetéssel, de egyik sem volt az igazi. Mikor megyek a géppel a nyulak sokszor 10-15 méterre vannak tőlem, el se futnak, így arra gondoltam, hogy nyílpuskával lőném ki őket. Kérdésem, hogy milyet érdemes ezekből venni? Gondolom nem kell valami drága ilyen távolságra. Másik kérdés, hogy ez legális-e, mondjuk szerintem meg úgyse látná senki.

2014. máj. 26. 10:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%

Nem legális!

Ha jelentős károd van akkor szólj a helyi vadásztársaságnak, hogy mérjék fel a vadkárt, és ez alapján kártalanítsanak, vagy tegyenek valamit a nyulakkal.

2014. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vadásztársaság nem csinál semmit. Csak idén a vaddisznók 20 hektár kukoricámat szedték ki a földből. Legnagyobb károm kb 5-6 éve volt azóta se fizettek, már perre mentünk, de megszüntették a céget annyi mindenkinek kellett volna fizetniük. Azóta csináltak egy újat. Egyik éjszaka kint voltam a földeken nézni vannak-e vadak, volt is vagy 3-4 vaddisznó, fölhívom őket de nem jött egy se, ugyan ez a nyulaknál. Már arra gondolok azért nem lövik a vadakat hogy ha jönnek pénzes külföldiek legyen nekik mit lőni.
2014. máj. 26. 10:42
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Jókomámnak is meggyűlt a baja velük a dinnyeültetvényen. Próbált az is mindent, és végül az agár ami bevállt.
2014. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ilyesmi íjpuskákat néztem én is.
2014. máj. 26. 10:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha az íjpuska nem jön be akkor lehet nekem is az agár marad. Úgyis jól jönne egy második kutya itthonra.
2014. máj. 26. 11:46
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Hali,én vadász vagyok és tudom miről beszélsz.A károkat nem fizeti meg a társaság vagy nagyon kis %ban.

A vad az állam tulajdona,annak lelövése lopás.

De ha nem látja senki,akkor lődd le,de edd is meg,ne pazarolj,ne menjen kárba. Vannak jó erős légpuskák,egy acél lőszerrel le tudod lőni.

A vaddisznókat viszont hagyd,mert jól bírja a lövéseket,és sokáig képes elmenni egy vesszővel az oldalában,és ha így találják meg,akkor nyomozást is indíthatnak,és ha rád bizonyítják,akkor börtönt is kaphatsz.

2014. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, a vaddisznó az húzós, nem teríti ki pár nyíl, főképp ahogy én célzok :) Viszont a nyúlból finom kaja lesz ;)


Köszi a választ!

2014. máj. 26. 12:21
 8/13 anonim válasza:

Vaddisznót még én is csak óvatosan lövök, pedig lassan egy évtizede íjászok. Kell hozzá egy gyakorlat, hogy ne okozz neki fölöslegesen hosszú szenvedés.

Agár, légpisztoly (ez behajtható tussal elfér a traktorban az ülés mellett is).

2014. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyíllal csak nyúlra lőnék. Jó hír, ma lőttek egy disznót a táblámon, pont értem ki a táblához nappal, mikor jött a durr. De ez se hivatásos vadász volt, csak egyik haver aki szokott néha kijárni. Mondtam oda is nézzen ki ha úgy van.
2014. máj. 30. 07:13
 10/13 A.C.A.B ***** válasza:
Ha még érdekel a téma, akkor én is a légpuskát javaslom. Nekem is ismerős a helyzet, falusi vagyok. Légpuskát engedély nélkül tarthatsz. És nem is drágák. 10-15 ezerért már lehet jót kapni, viszont nem árt kivetetni belőle a fojtást (ez ugyan nem a világ legtörvényesebb dolga, de legalább erős lesz). Én már találkoztam olyan emberrel, akinek olyan légpuskája volt, hogy képes volt vele egy kisebb őzet lelőni, (igaz ez 90 ezer forintos puska volt, de egy nyúlra bármelyik mezei légpuska jó lehet, akár még gyárilag fojtással is) A légpuska azért is jobb mint a nyilak, mert lehet rá rakni távcsövet és jobban lehet vele célozni (a távcső sem veszélyesen drága) Én ugyan csak madarakra szoktam lőni, amikor eszik a szőlőt, de ugyanúgy le tudnám lőni azokat a dög nyulakat is csak az a baj, hogy túl gyorsak.
2015. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!