Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nagyon felkeltette a vadászat...

Nagyon felkeltette a vadászat az érdeklődésem, de inkább az íjjal való vadászat vonz, van ennek létjogsultsága Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mit kell tudni az íjjal való vadászatról? Vannak rá külön vonatkozó szabályok? Milyen költségekkel kell számolni amire először kiérsz vadászni? Egyáltalán vannak akik Magyarországon íjjal vadásznak, vagy már inkább csak puskával? Ugyanúgy lehet vele minden vadra?

2014. máj. 16. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
10%

hülyeség szerintem hanyagold

menél játszál számitógépen arra vannak ilyen szimulátorok...

2014. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Singham ***** válasza:
91%

Üdv!

Jogszabályok tömören: kell vadászengedély, amihez először vadász vizsga felkészítőre kell járnod (már kötelező), majd pedig levizsgázni rendesen lőfegyverre, aztán pedig íjra.

Kelleni fog aztán még fegyvertartási engedély is (ha vadászathoz tartod az íjat szükséged lesz rá).

Költségre meg sokat számolj, nem éppen olcsó megszerezni. A világon meg már annyira nem sokan vadásznak íjjal, mivel nehezebb, mint fegyverrel. Hisz közelebb kell menned a vadhoz, aki emiatt könnyen megérezheti a szagodat.

2014. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 singes válasza:
ezenkívül az íjnak min. 50 fontosnak kell lennie. a tradis íjak többsége 40 font körüli. létezik 50-es is persze, de picit nehéz kifeszíteni és rendesen célra tartani, sok gyakorlás kell. ergo marad a reflex/csigás, ami jóval drágább a tradis íjnál. (én nem vagyok kistermetű, de csak 40-essel lövök)
2014. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!