Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloskával kinek volt...

Ágyi poloskával kinek volt már dolga? Ki tudtátok írtani?

Figyelt kérdés
Avagy egy idő után mindig visszatér majd?

2014. júl. 30. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Matrac, rossz esetben agy kukaba, utana fertotleniteni, fertotleniteni, fertotleniteni. Ha egyszer belemasztak az agyba, onnan sosem takaritod oket ki.
2014. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Írtók már jártak nálunk, most nincs, de a szomszédban hemzsegnek, és attól félek, hogy ahol átjöttek, ott megint jöhetnek.
2014. júl. 31. 07:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Hiába dobod ki a matracot vagy az ágyat, az újba is beleköltöznek majd, sőt, ha egy ideig mondjuk, gumimatracon alszol, akkor máshová telepednek be, rengeteg hely van egy szobában, amit imádnak, pl. szegélylécek, kábelcsatornák hátulja, padlórések, szőnyeg illesztései, képkeretek mögött, függönykarnis, ablakkeret, villanykapcsolók, konnektorok (ezek pláne, mert társasházak esetében jó átjárók a szomszédba is!)


Nálunk 3 sikertelen irtás után az alapos gőzölés - eleinte naponta, később hetente - vált be, kiegészítve teafa illóolajos védekezéssel a bőrön, mert annak undorodnak az illatától. Egy idő után szépen kikoptak tőlünk, és azóta se jöttek vissza.

2014. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az illóolaj patikában, vagy bioboltban kapható, illetve DM-ben, Rossmannban. Ebből 10 csepp kell kb. 1 dl-nyi tusfürdőbe, és/vagy testápolóba. Lefekvés előtt kell használni, nálunk azonnal beszüntették a táplálkozást, ahogy elkezdtük használni, tuti hatásos!


Levendulaolajjal is lehet fele-fele arányban keverni, úgy kellemesebb az illata, és a poloskák azt sem kedvelik.

2014. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyűlölik még a petróleumot is, de azzal nem árt óvatosnak lenni, nagy mértékben használva egészségkárosító hatása lehet (állítólag), viszont tényleg hatékonyan űzi el a betolakodókat!


Nekünk nem volt otthon, csak WD-40, az is petróleum-alapú, ezért azzal fújtuk be az egyik ágy ágyneműtartóját, ami az egyetlen hely volt, ahol találtunk vedlésnyomokat és ürüléket is (fekete pettyek), na ezután soha többet! Tényleg rühellik a petróleumot a dögök! xDD

2014. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk ágyneműtartóban nincsenek nyomok, valahol máshol bújkálhattak.
2014. aug. 17. 07:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, vettem teafa olajat, olyan erős a szaga, hogy még engem is kiűz. :-)))))
2014. aug. 23. 14:11
 8/8 anonim ***** válasza:

hát hígítva használd, úgy nem vészes, sőt, én már nem is érzem, annyira hozzászoktam :)


amúgy nálunk már nincsenek dögöcskék, de nem bírok lejönni a teafáról, biztos ami biztos alapon használom még - annál is inkább, mert rengeteg jótékony hatása van - többek közt erőteljes gonbaölő és antiszeptikus hatása van - nekem pl. azóta nincs egy darab patim se< de ha netán mégis kijönne egy, hígítatlanul bekenem az ujjam hegyével, és másnapra nyoma sincs :)

2014. szept. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!