Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Honnan tudjam meg, hogy hol...

Honnan tudjam meg, hogy hol jönnek be a csótányok a lakásba?

Figyelt kérdés

Beköltözésem után 2 héttel ellepték a csótányok a lakásomat. Jött rovarirtó, gélezett is és spray-vel is körbefújt minden helyiséget. Azóta kb. 20-30 döglöttet lehet minden nap összesöpörni, de ez a szám másfél hete nem csökkent le egy kicsit se. A rovarirtó ember szerint nálam nincsen fészek, ezek bejönnek valahonnan. A csótánytetemek 85%-a a két szobában van (főleg az egyik szoba érintett), a vizes helyiségekben sokkal kevesebb van. Mindkét szoba pár hónapja lett parkettázva. A házban sajnos van csótány egyébként is.


A kérdésem, honnan lehet megtudni, hogy hol jönnek be? A lakás felújításon esett át beköltözés előtt, ennek során minden fűtéscső, szellőző stb.stb. el lett rácsozva, szilikonozva, gipszelve stb. Az ablakon lévő szellőzőket már leragasztottam. Jelenleg nem tudok a lakásban megmaradni, kaja sincs elölhagyva (minden zacskózva, víz elzárva). Főleg a parketta széleinél jelentősebb a számuk, ezek szerint feljöhetnek a pincéből a betonon keresztül?? A tetemek nagyon kicsik amúgy, kb. 2-3 miliméteresek, nagyobbat csak az invázió kezdetén láttam, azóta nem. Földszinti panelról van szó.


2014. aug. 2. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha kicsik, akkor bizony ott a fészek. Valahova belakták magukat.

Amúgy a csótányirtó szakemberekben nem kell bízni, hozzánk is jöttek párhavonta. Nekik ez marha jó üzlet, nem érdekük, hogy tényleg megdögöljön az összes. Max olyannal dolgozz, aki több hónap garanciát vállal a munkája eredményességére. Általában sajnos nincs siker így se, mert az EU betiltott néhány hatásos szert...

Amúgy simán lehet, hogy a parketta alatt vannak valahol, elég kis helyen elférnek sajnos. Tegyél ki csótánycsapdát is, legyen kéznél spray meg hívd vissza a kedves csótányirtót.

2014. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Moss fel domestos-sos vagy hypós vizzel,szinte minden nap 1 hétig, és MINDEN hátsó nem látható feltételezhető útvonalukat mosd át!!


A csótányok is szagmintát hagynak az útvonalukon!

Nekik ez kb olyan mint az út jelző lámpa az autósnak a sztrádán..

Ha rendszeresen eltünteted ezt a nyom jelző szagmintájukat az útvonalukon, akkor végére másfelé fognak eljárni",azaz máshová fognak vándorolni,és eltűnnek a te lakásodból.

2014. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Utolsó, ez tényleg beválik?
2014. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen elmennek amennyiben eltűnik számukra ez az "út jelzés" (Feltételezem a szomszédotokban nincs 1 feltöltött élelmiszer raktár)

Amúgy a vizesblokkos felszálló vezetékeken közlekednek,mert az minden lakásba bevisz. A másik útvonal a szemétledobós rendszer(ez nincs minden panelban)


Amit az első válaszadó mond nagyon is van ráció!

Azaz 1 rovarirtós nem akar végleges kiirtást,ellenben látványos..mindenfelé csak döglött csótikat látunk.. műveletet végeznek.


Nem akar ő munka-nélkül maradni!

2014. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem ez az útjelzős dolog nem logikus, ugyanis valami befelé is vezeti őket első alkalommal is. Akkor vajon mire jöttek?


Szimpla domesztoszos felmosás kizárt, hogy megszüntetné a problémát! Az irtó céget pedig akkor fogom lecserélni ha hatástalan, amit csinálnak, nem pedig akkor, ha hatásos!

2014. aug. 4. 11:17
 6/6 snaz válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy tudtad megoldani a problémát? Nekem pont ugyanez a jelenségem, akár én is írhattam volna a kérdést. A csótányirtó szétteszi a kezét, fészekfelkutatási szolgáltatást sehol sem találok.

2020. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!