Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Albérlet, csótányok, megteheti...

Albérlet, csótányok, megteheti hogy ezért nem fizeti vissza a kauciót a tulaj?

Figyelt kérdés

Amikor beköltöztem,ugy kaptam meg,hogy nincs bogás a környéken sem.Ehhez képest pár mégis jött valahonnan,körbefújtam raid-del,megdöglöttek,csend lett pár hétre.

Utána viszont özönleni kezdtek el,volt irtó (én fizettem) többször,halom raidet kifujtam,de ugyanugy visszajönnek valahonnan pár nap után.

elegem van,új albikat nézegetek.

Megteheti a tulaj,hogy erre hivatkozva nem adja vissza a kauciót (2 havi albidij,40ezer) ?


Nem én vagyok koszos,nem hagyok elől semmit,jönnek maguktól.


Plussz ha valakinek van tapasztalata,segithetne,hogy ne vigyem magammal őket az uj albiba majd,nehogy ott lepetézzenek.



2012. márc. 28. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A csótányok mindenhol ott vannak, csak, ha nincs mire előjönniük, akkor nem jönnek elő.

Emiatt a költöztetés miatt nem aggódnék.


Van szerződésetek??? Ha nincs, akkor 99%, hogy nem is jelentette be, így megmondod, hogy visszaadja, vagy "segítesz" neki bejelenteni. Ha van szerződésetek, akkor pedig az abban leírtak szerint.

2012. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

van szerződésünk,apehnak is fizet


szerződésben annyi van hogy abban az állapotban kell visszaadjam ahogy kaptam


A bogaraktól eltekintve ez meg is van.


A szomszéd kutya mocskára jönnek max,de mivel távhő,régi csövekkel,és a vizesblokk sem zárt és a gázcső sem,simán átjönnek

2012. márc. 28. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A tulaj feladata lenne korszerűsíteni a saját lakását. Ha ez nem történik meg, akkor számolni kell a kártevőkkel. Túl sok mindent nem tudsz csinálni, a saját költségeden tudod kiirtani a rovarokat, vagy elköltözöl. Mi nálunk is voltak egy időben hangyák, de mi saját magunk irtottuk ki őket. De ennek semmi köze nincs a kaució visszafizetéséhez.
2012. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A hangya más,kiirtható,családi házban volt hozzá szerencsém.

De ezek csótányok,kiirthatatlanok,küzdöttem felük majd 1 évig,elég volt.

2012. márc. 28. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztos keresnék egy normális albérletet, ha ennyire reménytelen a helyzet.
2012. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már folyamatban,még a nyár előtt költözöm
2012. márc. 28. 12:49
 7/8 anonim válasza:

Költözz, amint lehet, vagy megtaláltad új lakhelyül szolgáló lakásodat!


Mi is hasonló képen jártunk. Miután megtaláltuk új albérletünket írásban közöltem a tulajjal, hogy költözni szeretnénk, és a bonyodalmak, hosszas viták elkerülése végett nem indokoltuk meg, hogy miért döntöttünk a költözés mellett. Ha mégis megkérdezte volna, úgy határoztunk, hogy azt válaszoljuk, (de erre ha jól emlékszem nem került sor), hogy jobb lakhelyet találtunk, és ez igaz is. Egy csótányos albinál a csótánymentes jobb. Nem? Kérdés, hogy határozott időre kötöttétek-e a szerződést. Ha igen, akkor ezt bizony felemlítheti. A kauciót pedig lakd le, illetve az esedékes, vagy fizetendő számlák összegébe tudjátok be.


Sok sikert az új albi megtalálásához!

2012. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Határozatlan idejű,1 hónap felmondási idő.


akkor nem fizetem be az épp aktuális havi számlát,és nem adom oda a lakbért,azzal ott a kaució,pont lelakható az 1 hónap alatt.Mert mindig ugy fizetek,hogy utólag hónap végén.

2012. márc. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!