Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska lehet fekete?...

Ágyi poloska lehet fekete? Fekete pici bogarakat utóbbi pár hétben találtam olyan 4-5-öt a gyerekszobában, illetve a mellette levő WC-ben. Most, amikor lepedőt cseréltem a kisfiam ágyán, a szivacson is találtam egyet.

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe az ágyi poloska. Találtam is kettő döglöttet az ágy környékén, de azok egyértelmű vörösek voltak, ahogy a neten a képeken mutatják. A fekete valamilyen formája lehet vagy az másfajta bogár?

Fiamon szokott néha csúnya csípés lenni, de az eléggé szúnyogcsípésre hasonlít, meg olyankor hallom is a szúnyogot.

De egyébként mostanában sokszor nem abban a szobában alszanak.

Nyomokat nem találtam, amiket írnak a neten.


2014. szept. 3. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha kifejlett és vért is szívott, akkor feketének tűnik, a kicsik világosbarnák, majd kifejlődésük során sötétednek. Szúnyogcsípésre haosnló reakciók lehetnek ágyi poloska csípés esetén is, erősen viszketnek és sokszor több csípés is van egy vonalban, egymás mellett.

Tegyél be szúnyogriasztót és ha akkor is vannak csípések, akkor tuti, hogy az.

2014. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

És miért lehet, hogy csak döglötteket találok? Találtam most a szomszéd hálóban is vörösest.

És nem csípnek folyamatosan? A lányom is abban a szobában alszik, neki meg nincs és a kisfiamon is ritkán szerencsére.

2014. szept. 3. 17:35
 3/6 anonim válasza:
Nem minden vércsopoltot szeretnek.Elvan 1 hónapig is kajanélkül.Ha kikel akkor fekete , ha vért is szív akkor piros.Az anya nagyobb mint a hím.
2014. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ezek a poloska fejlődési szakaszai, nagyon különböző minden élet stádiumban.

[link]

2014. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van amikor csak hetente egyszer szívnak vért, nem mindenkin okoz a csípés allergiás reakciót, van akin nem látszik semmi és vn akin nagy viszkető csalán, vagy szúnyogcsípésszerű kiütések lesznek.
2014. szept. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy miért találsz döglöteket, talán használsz valamilyen írtószert?

Élőt nem is fogsz találni nappal, hajnaltájt jönnek elő, addig repedésekben bújnak meg. Hajnali 2-3 körül figyeld meg őket, akkor bújnak elő.

2014. szept. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!