Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Köteles vagyok beengedni a...

Köteles vagyok beengedni a rovarirtót úgy, hogy nálam nincs kártevő?

Figyelt kérdés

10 emeletes panelban lakom, a 10. emeleten.

Házon belül az 1. 2. és 4. emeleten észleltek ágyi poloskát. Most mindenki be van sózva, hogy az egész házat fertőtleníteni kell meg úristen, mi lesz itt.

Van saját kártevőirtóm, negyedévente jön, ráadásul garanciát vállal a munkájára. Pont azért kerestem őket fel, mert nem bízom a rengeteg lakóban.

Most meg ki van írva a földszinten, hogy jön majd jövő héten egy irtó, aki végigmegy az összes lakáson (amit kétlek, mert üres lakások is vannak az épületen belül) és mindenhol fertőtlenít.

Miután befújja a lakást, be kell zárni az ajtókat, ablakokat és 2-3 órára el kéne menni itthonról. De hova? A cicámat hova teszem például?

Ráadásul nálam nincs poloska, meg úgy semmi, a saját irtóm is csak elővigyázatosságból jön.

Én vagyok a lakás tulaja, ha idejön jövő héten a poloskairtó, hogy márpedig ő fertőtleníteni fog, köteles vagyok beengedni?


2014. szept. 12. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha társaasházban laksz, és a laok megszavazzák a rovarírtást, akkor minden lakó köteles beengedni a szakembereket.


Arra nem lehet hivatkozni, hogy nálad nincs semmi, mert sokan nem is tudják, hogy mégis van a lakásukban.


A hivatalos rovarírtás csak akkor hatásos, ha MINDENHOL egyszerre történik, és márcsak ezért is nem vonhatod ki maga ez alól.


(Meg emellett, ha egy valakinek engednék, akkor sok másik sem végeztetné el és a végén sok pénzért nem lesz semmi eredmény)

2014. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja a cicát meg beteszed a szállítókosarába (amiben orvoshoz is viszed) és vagy elmégy valamilyen ismeröshöz/rokonhoz addig, vagy sétálsz valamerre, esetleg beülsz egy cukrászdába vagy étterembe, vagy elmégy egy múzeumba, stb.
2014. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. szept. 12. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
ahol suli miatt albérletbe lakunk se engedjük be ha úgy jön, hogy mi nem vagyunk otthon sose volt belőle semmi gond.
2014. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, köteles vagy. Alkalmazkodnod kell a többiekhez. Cicát megfogod, elmentek sétálni addig.
2014. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!