Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fekete nagy bogarak mászkálnak...

Fekete nagy bogarak mászkálnak éjjelente a nappalinkban, meg a konyhánkban (lehet h csótány? )! Hogyan írthatom ki vegyszermentesen a házunkból? (Rendszeresen takarítok, tisztaság van. és mégis megjelennek! )

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen az csótány. Ha panelban, vagy sorházban laktok akkor nem számít, hogy mennyire takarítasz. Elég, ha befészkel a csatorna/szellőző járatokban és talál magának egy kis rést ahol bejut a lakásba. Gyakorlatilag képes az egész panelházat ellepni. Sajnos vegyszermentes irtást nem ismerek. Csak a boltban is kapható írtókat tudom ajánlani, hogy azzal fújd be a rések környékét, ahonnan feljöhet. Első 2-3 napban reggelre csak tetemeket fogsz találni, utána szépen lassan eltűnnek. Viszont, ha újra jelentkezik a probléma akkor a lakókkal kell összefogni és szakembert hívni, hogy az egész épületből irtsák ki.
2014. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első körben két dolgot javaslok: ragacscsapda mindenhova, és macska :) Nálunk ez a kettő megoldotta a gondot, de ez csak akkor játszik, ha még az elején van a fertőzöttség. (Egy élmény volt nézni, ahogy a cicc lapogatja őket reggelente... méhghogy haszontalan állat! :)
2014. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki madarakat vagy halakat tart, a szétmászó liszkukacokból kikelt lisztbogarak is lehetnek. Nagyok, feketék és éjszaka pattognak. Ugyanaz a megoldás, mint csótányok esetében.
2014. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyok és feketék, akkor azok garantáltan nem csótányok.

Nem valami ilyesmik?

[link]

2014. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyenek?

[link]

2014. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4/5,és 4/6!Nem,nem olyanok,amiket "mutattatok"!Kicsit hasonlít a "lány" szarvasbogárra,de kissebb!Egy helyben gubbasztanak,és ha nem csapom le időben,egyetlen szempillantás alatt elszaladnak!A papucsommal csapom le!Két napja nem láttam egyet sem...!De korábban már láttam,akkor is lecsaptam...megint pár napig semmi nem volt...aztán pár nap után ismét kettő.négy előbújt!De csak este,éjjel jelenik meg...!
2014. okt. 4. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Csótány :) üdv a klubban.
2014. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bórax, nekünk panelban is bejött, olyan szinten hogy még a lépcsőházban is majdnem eltűntek pedig csak a lakásban használtuk, mert ezek ugyebár megeszik egymás hulláját is, meg simán bejárták a falrésekben az egész lépcsőházat. :)
2014. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kaptam olyan tippet is, hogy cukorral kevert sütőport/szódabikarbónát kell kitenni a központi helyekre. A cukor bevonzza, a szóda szétpukkasztja őket (pfejjjjj).
2014. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!