Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska? Bolha?

Ágyi poloska? Bolha?

Figyelt kérdés

Üdv! Két napja valami összemart éjszaka. De csak a bokám körül és a lábfejemet. Insectide2000-rel való ágylefújás után csökkent a mértéke. Nagyon viszket a marás/csípés helye, bevörösödő pont lesz belőle. Macskáink eléggé bolhásnak bizonyultak, sajnos az egyik járt az ágyon, de annak már ~1 hete. Nekem ágyi poloska csípésnek tűnik, azonban az nem stimmel, hogy van amikor este (székben ülve, ágytól pár méterre) is megjelennek új csípések rajtam.

Ma reggelre már a derekamnál és a nyakamnál jelent meg 1-2 csípés.

Szerintetek mi lehet?



2014. okt. 16. 00:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt: vérfoltokat nem találtam a lepedőn.
2014. okt. 16. 00:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Vérfoltokat csak akkor találsz a lepedőn, ha véletlenül ráfekszel egy ágyi poloskára és összenyomod, éjjeli csípések nappal is kijöhetnek, tehát lehet ágyi poloska is. Ha a macskák bolhásak, akkor inkább bolhacsípésre tippelek, de nézz át mindent a lakásban, hogy találsz-e rovarürüléket, fehér petéket. Bolhát nappal is láthatod, ágyi poloska éjjel 2-3 óra körül jön elő, azt akkor kell megfigyelni.
2014. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi most tele vagyunk szúnyoggal! Nem is értem, egész nyáron alig voltak, az utóbbi két napban meg hatot leütöttem már!


Engem éjszaka azok mindig megcsípnek. A lepedő meg véres is, mert mindig szétvakarom a csípéseket, mikor meg már sebesek, akkor a sebet is levakarom róluk is kicsit vérzik. Szóval az is lehet, hogy az. De pl. januárban én már azt hittem poloskánk van, mert annyira szokatlanok voltak a csípéseim, erre egy darab bolha volt... Egyszer ültem törökülésben, és farkas szemet nézett velem a bokámról. Szétnyomtam. Megoldódott. Ha érzel új csípést, akkor világos padló fölött erős fényben vedd le és forgasd ki a ruháidat. Én mindig így találtam meg, ha volt bennem bolha. Sajnos azok is nagyon szeretnek...


Macskát mindentől függetlenül kezeld le. Ágyneműt, ruháidat mosd ki.

2014. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!