Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban ki írtani a penészt a házból?

Figyelt kérdés
Kb. pár hónapja vettem észre a házunkban a penészt, azután valamivel hogy kicseréltük a régi ablakokat szigetelős műanyag keretű ablakokra , nem szellőzik annyira a ház mint előtte és gondolom részben amiatt is csomó helyen lepenészedett, kértem már tanácsokat az Ultra Szavo-t ajánlották, igen az jó is, hamar lemarja de visszanő egy idő után és valahol már az sem segít mert konkrétan egy fekete sáv/folt marad néhol utána annyira durván ott volt már a penész hiába dörzsölöm, mit lehet tenni? Van esetleg valamilyen penészölő és gátló falfesték ?? Bármilyen tanács jól jönne! és ha van olyan festék neveket és márkákat kérek! Előre is köszönöm!

2014. dec. 18. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, léteznek penészgátló festékek, de ezek is ugyanúgy műxenek, mint a Szavo, azaz egy idő után újra penészedik a fal. Ezt már én is eljátszottam az évek során, meg még itt az olvasók közül rengetegen.


Nem tudsz mást csinálni, mint csökkenteni a páratartalmat.

Veszel egy páramérőt először is, és nagyokat szörnyülködsz, mikor meglátod, hogy 80-90 %-ot mutat az egészséges 40-60 helyett.

Aztán beépítesz ventilátoros páraérzékelős automata szellőzőket, amik majdnem ugyanazt tudják, mint egy rosszul záró ablak, azaz rendszeresen szellőztetnek, csak kicsit bonyolultabbak.

2014. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kékedi János ***** válasza:
Az okot kellene megszüntetni. Ha a penészesedés a külső falakon jelentkezik, akkor hőszigetelési gondok vannak. Már nagyon sok ilyen problémával találkoztam. Az épületszerkezetek hőszigetelését komplexen kell kezelni.
2014. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen a napi többszöri szellőztetés is sokat segíthet.
2014. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindent kipróbáltunk, az aktív szellőztetőrendszer oldotta meg a problémát csak.
2015. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!