Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ez milyen kártevő lehet?

Ez milyen kártevő lehet?

Figyelt kérdés

Az első képeken lévő beteg leveleket néhány napja találtam. Azonnal letéptem és kidobtam őket. Ma vettem észre furcsán összepöndörödött elhalt leveleket a kb. 20 m-re lévő tőkéken. Ezeket is eltávolítottam, de tartok tőle, hogy erre már permeteznem kell, ha kiderítettem, hogy pontosan mivel állok szemben.

Segítség nélkül takácsatka elleni és általános rovarölő szerekkel próbálkoznék. Utóbbival már a rózsán és néhány parajon tanyázó tetvek miatt is. De tanulságos lehet, ha kapok segítséget az azonosításhoz.

képek:

[link] Dl=0



2015. máj. 20. 19:57
 1/5 Marke22 válasza:
Szia! Szerintem amelyik szövedéket képez az takácsatka. A másik pedig a szivarsodró eszelény, de szerintem szedd szét az összetekeredett levelet és nézd meg milyen kártevő van benne az alapján könnyebben beazonosítható!
2015. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, az fehér dolog nem a takácsatka műve.

De szerintem is atkaölőt használj. Ha tudsz szerezni, akkor felszívódót, ha nem, akkor legalább valami szabadforgalmú transzlaminárist, pl. Flumite.


Az eszelény ellen most már felesleges permetezni, mert egynemzedékes kártevő, legközelebb jövőre tudsz permettel védekezni.

Most azt csinálhatod, hogy az összesodort leveleket leszeded, aztán megsemmisíted. Akár egy nejlonzacskóba bekötöd és elküldöd a kukával, akár egy ásónyom mélyre beteszed a földbe.


https://www.youtube.com/watch?v=c_3uYchL-8c

2015. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Atka/rovarölő permetszer mellett ajánlatos gomba ellen is permetezni (akár egy menetben) ugyanis ilyenkor a gombafertőzés esély is nagyobb.
2015. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Atkaölőből Nissorun 10WP-t szereztem be. A leírás szerint az kimondottan takácsatkára való. Attól még hatékony lehet, vagy nem is érdemes kiszórnom?

A Karate, Mospilan, majd Thiovit Jet és Topas 100EC kezelés is be van tervezve közvetlenül a folyamatos esőzések megszűnése utánra.

2015. máj. 22. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:

A Nissorun is jó szer, csak mivel kontakt, ezért a levelek mindkét oldalát korrekt módon le kell fedni vele, mert nagyobb kezeletlen felületeken megmaradhat annyi atka, amiből felújul az állomány. Még ha nagyobb leveleken nem is okoz akkora kárt, de azért nem is tesz jót.


Rovarölőt használnod szerintem teljesen felesleges, ha nincs semmi rovar, amit el akarnál pusztítani.


A Thiovit és a Topas is jó lisztharmat ellen, így együtt akkor szokták alkalmazni, ha nagy a fertőzési nyomás. Bár szerintem ilyen időjárásban ez nem áll fenn, de a tavalyi erősen lisztharmatos év után lehet, hogy nem árt az óvatosság. (Meg abban sem vagyok biztos, hogy a fehér bevonatot nem az azóta elpusztult lisztharmat okozta.) Egy Topas-kezelésen én is gondolkodom.

2015. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!