Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kis hangyák az almafán?

Kis hangyák az almafán?

Figyelt kérdés

Március utolsó hetében ültettem egy GÁLA almafát, fiatal, csak egy "ág" az egész.

Elkezdett lent egy levél, vagy ág nőni, és nagyon pici levelek is vannak..

Látok rajta ilyen pici hangyaféléket, lehet hogy "hangyagyerekek", és gondolom nem egészséges a fának, hogy rajta másznak a hangyagyerkőcök.

Lehetséges hogy a komposztföld miatt van hangya?

Naponta locsolom, reménykedek, hogy a víz hatására eltűnnek, de mindig rajta másznak.

Permetezés, vagy mi tud használni ez ellen?



2015. máj. 21. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ki kellene irtani a hangyákat olyan csali szerrel, amit a munkások lehordanak a bolyba, és a királynőt is megetetik vele: ( [link] ) Érdemes áztató eső ellen védeni esetleg egy kissámlit fölé tenni.


Tavaly jártam így, hogy az egyik körtefámon a hangyák elkezdték tenyészteni a levéltetveket. De ezt akkor még én nem tudtam. Azt hittem fordítva van, és a levéltetvek cslogatták oda a hangyákat. De hiába fújtam hetente felszívódó és kontakt rovarirtó szerekkel is a fát, a tetveket nem sikerült kiírtani. Sőt már a falevelek is szinte feketék voltak a sok csorgó mézharmatra tapadt portól és kosztól. Aztán végül kínomban azt gondoltam, ki kellene irtani a hangyákat, és becsalétkeztem a fa környékét. Na miután a hangyák meggyérültek, utána ért valamit a tetűírtás. Az idén már szép, egészséges levelek vannak rajta, tavaly rossz volt rámézni...

2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A gond a levéltetű. Rovarirtóval bátran permetezd le, a hangyák meg odébb mennek
2015. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is minden növényen eszi őket a fene, főleg a tetvek nedve miatt. Decis/Karate/Actarta/Mospilan szerek valamelyike megoldja a problémát, utóbbi 2 az felszívódó,tartósabb hatást biztosít, decis/karate szerek esetén váltogatva többször (2) érdemes lefújni 10 napon belül.
2015. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy a levéltetvek azok a sárga/zöld színre mennek, és először biológiai úton próbálom megoldani ezt a problémát. Azt olvastam, hogy ha banánhéjat teszünk a fa alá, 2-3 cm-re, akkor a levéltetvek arra mennek..(logikus, de nem biztos hogy hatásos). Ha ezek nem lesznek jók, akkor jön a hangyairtás. Köszönöm a válaszokat, de erre a banánhéjasdira kíváncsi vagyok..


UI: Az a nagy kérdés, hogy a hangyák miatt lett a levéltetű, vagy azért van hangya, mert levéltetű..

2015. máj. 21. 20:10
 5/13 anonim ***** válasza:
A sorrend engem nem érdekel. Ha a hangyát irtod a tetű eszi tovább a növényt. Ha a tetűt, akkor talán megoldottad a problémát
2015. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A banános dolog csak egy ideig fog beválni,ráadásul a tetvek továbbra is az almafán lesznek, amellett hogy a fa nedvét fogyasztják még a gomba betegség kockázata is jelentősen növekszik, főleg "kényesebb" fajtánál. Tehát érdemes minél előbb permetezni!
2015. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az egész fa egy ágból, meg 2-3 levélből áll, tehát nem lenne egyszerűbb ha erre a nyárra az levágnám?
2015. máj. 21. 21:23
 8/13 A kérdező kommentje:

A permetezéstől azért félek, mert gyümölcsfa, és persze idők múlva a termését esszük..

Sok permetező szert olvastam, de nem tudom melyik lesz káros a termésnek..

2015. máj. 21. 21:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az a tapasztalat, hogy manapság nem lehet vegyszermentesen fát tartani. Én virágzás után szoktam egy gomba+rovar permetezést csinálni, amit a gyümölcs leszedése után megismétlek. Ezen kivűl a lemosó permetezéseket csinálom.

Még mindig (nagyon) sokkal jobb, mint a folyamatosan permetezett ipari gyümölcs

2015. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos a 3-10 napos várakozási idejű permetszertől biztosan nem lesz bajod (főleg hogy még termés sincsen a fán).
2015. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!