Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetnék a hangyák ellen?

Mit tehetnék a hangyák ellen?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre a fürdőszobában egy nagy adagot, amik ma már a konyhában is felbukkantak. Én egyszerűen rosszul vagyok, ha arra gondolok, lassan betévedhetnek a szobába is.

Van esetleg valami módszer/ötlet arra, hogyan tudnám minél gyorsabban és hatékonyabban kiírtani őket?


2015. jún. 18. 19:39
 1/8 vfrtom ***** válasza:
Nekünk a legolcsóbb gazdaboltos por vált be ,meg a motorolaj. De megszabadulni nem tudsz tölük.Sajnos. Az egész bolyt kellene kiirtani, de azt nem tudod.
2015. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Raid Hangya és Csótányirtó spray -el 1 hét alatt kiirtottam, jó be kell fújni, Mortein hangyacsapda is bevált.
2015. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mortein hangyacsapda tartalmát behordják a bolyba és elpusztul az adott boly.
2015. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Állítólag ha mosóport szórunk oda ahonnan előjönnek, megeszik és felfordulnak
2015. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, kipróbálom valamelyiket. Első albérletem, tavaly egyet sem láttam, most egy csomó előjött, pedig folyamatosan takarítok, szóval nincs kosz. Ráadásul egyre több pók is előjön bent :S
2015. jún. 18. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Legjobb a Bio Kill... késleltet hatású...lepermetezett kis szorgos hangya beviszi a bolyba és rombol
2015. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én BIOKILL-t használok, nagyon hatékony és melegvérűekre ártalmatlan.

Általában agro-, gazda boltokban kapható.


Többféle kiszerelésben van, és van szórófejes és utántöltő.

A szórófejet ritkán használom; akkor is vékony sugarat lövellő állásban, nem porlasztva – hozzá nem férhető helyen.


Általában egy 2 ml-es fecskendőt használok, injekciós tűvel.


A rejtekhelyük nyílása elég könnyen megállapítható:

- ha küszöb, fal mellett vonulnak, akkor jól látszik, hogy hol van az a pici lyuk, ahonnan jönnek, ahova mennek; legrosszabb esetben egy hosszabb repedés a küszöb mentén

- ha szanaszét járkálnak, akkor összeseprem őket, aztán megfigyelem hol jelennek meg, honnan jönnek az újak.


Az injekciós tűvel egy-, esetleg két fecskendőnyit bejuttatok a lyukba; vagy végigfolyatom a repedésnél, azonnal pusztulnak.

Lehet, hogy egy-két napig a lyuk környékén még található néhány elpusztult.

Egyébként sem ártalmas gyermekre, állatra sem, de így teljesen észrevétlen, még veszélytelenebb, és gazdaságos, ugyanakkor hatásos a használata.


[link]

Itt lehet olvasni róla, érdemes megnézni a „linkek” legfelső videóját; sokkal bátrabban alkalmazzák, mint én.

2015. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én anno mikor albérletben laktam, a Bábolna Bio hangya csalétkével irtottam ki. Rengetegen voltak a fürdőszobában, de vagy 3-4 doboz után mind elpusztultak. Bevitték a csalétket a bolyba és minden reggel egy halom döglött hangya fogadott, ez egy jó pár héten keresztül, mert nagyon sok volt.
2015. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!