Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetnék a meztelen...

Mit tehetnék a meztelen csigák ellen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen teli a veteményes, meg a gyümölcsfák töve! Marékszámra vannak, ezek az apró néhány centis csigák.

Sót és vegyszert ugye nem használhatok a növények miatt.

A sörcsapdát ajánlották, de ez meg is szünteti a problémát? Mármint oké, hogy összegyűjtöm a jelenleg kertemben lévőket, de nem lesznek újak?

Már megőrülök tőlük!



2014. jún. 10. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En azt hallottam hogy osszetort tojashejjal kell korbeszorni a kertet, azon nem jon at.
2014. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
pedig a só a megoldás...
2014. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Oké, só. És mi lesz a paradicsom, paprika, cukkini, patisszon, karfiol, brokkoli, kelbimbó palántákkal? A gyümölcsfákról nem is beszélve.


A tojáshéjat én is hallottam már, de a gyökereknél lévő csigákkal mit tegyek?

2014. jún. 10. 21:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél csigaölő granulátumot.

Több néven is van, de mind ugyanaz, és ugyanolyan szép kék.

Ez csak olyan helyen nem jó, ahol a növények elfogyasztott részére mehet.

Tehát pl. a gyümölcsfák alá nyugodtan lehet, közlekedőutakra, kerítés tövébe, meg paprikasorok közé, meg ilyen helyekre.

Aztán ha ősszel meg tavasszal lekezeled a területet, akkor egész évben nem lesz komoly gondod velük.

2014. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
leterítesz egy 20cm-es fóliacsík darabot és arra szórsz sót....
2014. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a cserépkályhákban fával fűtök. Télen mindig elrakok egy kisebb hordónyi fahamut,azzal szórom be a sóska,saláta,bab,földieper,stb. környékét. Igaz nálunk nagyrészt házas csigák vannak,erdő+tó mellett lakom.

Eső,vagy locsolás után újra kell csinálni. Nem kell sok...egy léckeretre szögelt szúnyogháló darabbal egyenletesen lehet szórni.

2014. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Énis megörülök a meztelen csigától nekem 1 db van esöbe mindig a konyhámba van. A mama se tudta sose kíírtani nála csapatostul volt mint nálad sózta öket ö is de hiába ha lefialt mindig van utánpotlás
2014. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azóta a férjem szedegeti őket esténként (már amikor van ideje). Így drasztikusan csökkent a számuk, de még mindig vannak.
2014. júl. 3. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Mint írtam, szórj ki csigaölő granulátumot oda, ahol nem kerül enni való növényre. Az csak egyszer tíz perc. Meg fogsz döbbenni, mennyi csigád volt. Anno nekem is leesett az állam.
2014. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Merlotrosse válasza:

1. szedjétek össze őket vigyétek el jó messzire

2. tojáshéj mindenhová

3. csigamérget lehet használni, de megöli cicákat,kutyákat is a többi pici élőlényről nem is beszélve.

4. a mentákat nem eszik így az is jó védőhálónak

Nagy kertünk van, így tapasztalatból írom, kivéve a 3-as pontot mert figyelmeztetett az állatorvos barátunk, bár a mérget nem is használtuk volna.

2014. júl. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!