Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lódarázs a panelház falában?

Lódarázs a panelház falában?

Figyelt kérdés

A falon van egy darázs méretű lyuk. 2-3 napja egy darázs zöld növénydarabkákat hurcol be.

Most leragasztottam a lyukat (konyhaszivacs darabbal és celluxxal), bár már azt hiszem ez nem volt túl jó ötlet.

Mit csináljak a darázzsal? Mekkora üreg lehet a betonfalban? Egyáltalán hogy a fenébe csinált oda lyukat?


2015. aug. 12. 10:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Akkora mint egy sima darázs vagy méhecske.
2015. aug. 12. 10:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy lódarázs, van még egy ami nagy kolóniát épít és nagyon agresszív, ne tömítsd el a lyukat mert az még rosszabb, érdemes irtót hívni vagy hajnalban mikor mind a fészekben van akkor lefújni ha egyáltalán odaférsz.
2015. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos, hogy nem lódarázs. Az hatalmas nagy, nem lehet mással összetéveszteni.

Ez feltehetőleg valami egyedül élő darázs, ami levéldarabokat használ a bölcsőépítéshez. Aztán ha végzett, lerakja a petéit, és elmegy.

Biztos, hogy növénydarabkákat hurcol? Mert van olyan darázs is, ami megbénított zöld hernyókat visz a csemetéinek.

2015. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Biztos, hogy növénydarabkákat hurcol?"

Hát, ez egy jó kérdés. Friss zöld volt, az tuti.


Azóta nem láttam, és a kuckó is érintetlennek tűnik.


Eddig nem tűnt agresszívnek. Volt hogy teregettem, 1 max másfél méterre voltam tőle, és figyelembe sem vett.

Mikor meg berepült a lyukba, vagy 20 cm-re voltam tőle.

Máskor a korlát csövébe költöznek be, de azt még régebben betömítettem, ott néztem volna akkor. De nem oda ment be, hanem közvetlenül a korlát csatlakozása alá, a .... betonfalba :o ?


Remélem azért nem leszek tele darázzsal egy hónap múlva.

2015. aug. 14. 18:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha a hernyó hurcolós fajta ez, akkor rosszabb?

Mert most hogy így mondod, lehet az volt.

2015. aug. 14. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, lerakja a petéket, lezárja a nyílást, és balra el.
2015. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is ilyen magányos fajta.
2015. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem fürkész darázs. Fekete volt vagy sárgás? Ha fürkész darázs akkor ne piszkáld és ő se fog téged ott épít egy kis kuckót lerakja a petét majd miután lerakta kimászik belőle aztán később kikelt pete is kimegy és az is elmegy:D (Bocsánat nem tudom hogy mi a helyes kifejezés pete vagy hasonló remélem a lényeget érted):D
2015. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már nem tudom, hogy feketés vagy sárgás volt-e inkább.

Közben rájöttem, hogy van a házon szigetelés. Abban vannak. Kiporszívózni nagy hülyeség?

Addig, míg nincs mozgás, persze.

2015. szept. 6. 07:42
 10/10 anonim ***** válasza:

A porszívó úgy műxik, hogy a levegőt (a szeméttel vagy darázzsal együtt) elszívod valahonnan, és oda másik levegő áramlik. A lyukba nem tud levegő áramolni máshonnan, teljes vákumot nem tudsz előállítani, tehát nem fogja a darazsakat kiszívni.

Befújsz egy kis Chemotox vagy egyéb spray-t, aztán javítod a lyukat.

2015. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!