Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek a ló darazsak ellen?

Mit tegyek a ló darazsak ellen?

Figyelt kérdés
Ma este üldögéltem a laptopom előtt a szobámban. Aztán hallottam valami zümmögést, zizegést. Először azt hittem, hogy egy büdös bogár. Mert mondom azt szoktam hallani és amúgy is előfordul néha a házban. De gyorsan rá kellett jönnöm hogy nem az. Jóval hangosabb volt, megint hallottam. Addigra anya is bejött a szobámba. Aztán előjött a szekrényem alól. Nagyon meg ijedtem, életemben nem láttam ló darázst. Annak ellenére, hogy falun lakok. Igazából sosem csípett meg semmilyen méhe, darázs vagy ilyesmi, szóval még azt sem tudom allergiás vagyok-e. Amúgy is nagyon tudok irtózni a rovaroktól. Nagyon félek tőlük és kész pánikrohamot kapok. Fészekről nem tudunk, nem fedeztünk fel ilyet még a házunk körül se. Fogalmam sincs hogy jutott be szobámba. Azt akarom tudni hogy van e valami olyan szag amit nem szeretnek és még véletlenül sem jönnek be szobámba. Télen sok a büdöske, olyankor párologtatót használok (általában eukaliptuszosat). Ilyenkor egyáltalán nem jönnek a szobámba bogarak. Ez a darazsaknál is beválhat? Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat az egyes helyesírási hibákért.

#párologtató #lódarázs #lódarázs ellen
2014. jún. 13. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lódarázsra nem kell allergiásnak lenned, 5-6 csípés már leterít egy embert.

Viszont egy darázs nem darázs, felderítő lehetett, vagy anya amelyik fészkelő helyet keresett, ha lecsaptátok, akkor egyáltalán nincs gáz.

Ha arra gyanakodtok, hogy fészkük van a közelben, akkor keressetek szakembert, mert a fészekhez védőruha kell, nem is akármilyen.

2014. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és állítólag a lódarázs nem agresszív, nem támad ha békén hagyják.
2014. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
kiszámithatatlan...anaphilaxiás sokkot kapsz ha 4-5 megcsip
2016. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!