Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan távolítsam el a penészt...

Hogyan távolítsam el a penészt a lakásból, a falakról és a bútorokból?

Figyelt kérdés
Van valakinek tippje a penész eltüntetésére, mert már a penészölőtől kezdve a hypo-s vízig mindent kipróbáltam, de semmi sem segít. Bármilyen ötletet szívesen fogadok, már egy jó ideje küzdünk hasztalanul ellene, de folyton visszajön.

2015. aug. 13. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy építészt, vagy épület gépészt. Megmondja a penészedés okát. Azt kell megszüntetni. Egyébként szélmalomharc...
2015. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Először azt kell tisztázni, hogy a nem megfelelő szigetelés miatt nedvesednek-e a falak, szerkezeti elemek, vagy csupán a nem megfelelő szellőztetés, a bezártság miatt. Ez utóbbi esetben a falazat kiszárítható és gombaölő festés alkalmazható. A bútorokból azonban nemigen lehet a gombaillatot eltávolítani.
2015. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Penészedésnél okot kell megszűntetni...

Valamiért túl magas a nedvesség tartalom. Túl jól záródó ablakok, szellőztetés hiánya. Technikai ok miatt ázó nedvesedő ház...

Ott valami nagy gáz van. Vagy technikailag, vagy valakinek a fejében.( Pl napi 10x felmos szellőztetés nélkül, bent tereget rengeteg ruhát)

2015. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az előzőeknek igaza van, legelőször ezeket kell ellenőrizni. Mi régi társasházban lakunk, az északi oldalon hőhíd van kialakulva a rossz építés miatt, csak külső szigeteléssel lehetne megszüntetni, azt meg jelenleg nehéz kivitelezni a sok idős miatt, akik nem akarják bevállalni.

Mi akármennyit szellőztettünk, nem segített. A végén beszereztünk egy elektromos párátlanítót 60ezer Ft-ért, télen napközben mindig megy, havonta kb. 2000 Ft-tal emeli a villanyszámlát. Nem örülünk neki, de még mindig jobb, mint a penész, ami nagyon károsítja az egészséget. Nálunk a Szavo sem használt, meg semmi, csak ez a párátlanító.

2015. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Tregera Ferenc válasza:
Én a hypo-s vízre esküszöm, nekem bevált. Milyen arányban próbáltad?
2015. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kihívtam egy épületgépészt, aki azt mondta, hogy valószínűleg a ház szigetelésével lehet a probléma. Külső szigetelést javasolt, csak nálunk ez lehetetlen, mert régi társasházban lakunk és se pénz se hajlandóság nincs a lakóközösség részéről. :(

A hypos vizet pedig 1:9-es arányban próbáltam, de csak a festéket hozta le sajnos.

Valami más megoldás nincs, ami magát a penészt ölné meg esetleg?

2015. aug. 27. 14:43
 7/19 anonim válasza:
Szavo és újrafestés.Tuti nyerő
2015. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem használ sem a hypo, sem a szavo, hidd el nekem. Ugyanezzel a gonddal küzdöttem. Társasházban lakom, az ablakok ki lettek cserélve, viszont kívülről nincs szigetelve a ház. A hálószobában hőhíd alakult ki, az északi oldalán állandóan penészedett. A hőhídat építész állapította meg. Kívülről szigetelni kellene, de nálunk sem egyezik bele a ház nagy része, mert itt idősek laknak és nem érdekli őket.

Rengeteget szellőztettem, használtam hypot és szavót, már szétmarta a tüdőmet. Időlegesen segített, de mindig visszajött a penész. A végén be kellett ruháznom egy párátlanítóra, mert semmi, de tényleg semmi nem használt, az újrafestés sem. Kb. 60ezerbe kerül, tavaly és idén télen is használtam, napközben mindig megy, úgy 2.000 Ft-tal emeli meg a villanyszámlát, de kétnaponta összegyűjt 4-5 liter vizet, pedig nagyon figyelek a szellőztetésre és arra is, hogy soha ne teregessek ebben a szobában. Mióta ez a párátlanítom meg van, nem penészedik a fal, ezt bátran állítom, hiszen tapasztalom nap mint nap a hideg időben. Semmi más nem segített.


A külső szigetelés megoldaná, akkor nem csapódna le a belső, melegebb falrészen a pára, de sajnos ez nálunk is kivitelezhetetlen a lakók miatt.

2015. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Takács E válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. A penészedés összetett probléma, mivel hiába távolítod el a penésztelepeket, újra kialakulhatnak, ha nem szünteted meg a kiváltó okot és ha nem jól távolítod el (pl.:vizes ronggyal lesúrolod, a penészgomba spórái a levegőbe kerülve a vizes felületen újra vidáman elszaporodik majd). Van egy oldal ahol ezt elég jól leírják: [link]
2015. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Tobán József válasza:
Nekem előző fűtésszezonban volt gondom, de miután elkezdtem rendesen szellőztetni és leszigeteltük a házat nem jött elő egy jó darabig a penész. De magát a penészmentesítést is szakemberek csinálták.
2015. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!