Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A padlás szarufáin megjelentek...

A padlás szarufáin megjelentek porszerű képződmények és kis ovális lyukak, amit utánaolvasva a cincér kártételére gyanakszom. Milyen szer hatásos ellene, ami tényleg jó is?

Figyelt kérdés
Tudtommal a tető gerendái és a szarufák nem voltak lekezelve semmilyen anyaggal. Maga a fenyőfa lekérgesítve és gömbölyű formájában volt a helyére rakva.

2015. aug. 30. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy rovarírtás és fakezelés segítene.

Már csak azért is, hogy nehogy később szú is legyen a lakótársad.

2015. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó azt én is tudom, és milyen készítmény lenne erre alkalmas? Az internet, meg az üzletek tele vannak mindenféle ilyen-olyan dolgokkal, csak azt nem tudom, hogy melyik is lenne igazán alkalmas.
2015. aug. 30. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a lényeget szépen lehagytam -.-'

Javaslom, hogy az ács véleményét kérd ki (mi is jártunk pár boltban, vagy nem tudta az eladó, vagy össze-vissza ajánlott mindent) .

Az ács anyagár+5000ért megcsinálta nekünk, nálunk szuvas volt, azóta a probléma megszűnt.

2015. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 55 éves kádár~kockánk van...a tető még nem fűrészáru,hanem gömbgerenda,szarufa. Apámtól tanultam,hogy 1~1,5 havonta végignézem(5~6 perc)a faszerkezetet. Ha találok rágás/fúrásnyomot,injekciós fecskendővel+vékony túvel petróleumot,vagy gázolajatfecskendezek a lyukba. Ez hatásos. Minden évben van 2~3.
2015. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
14:19 -És ha nem titok, milyen készítmény használt?
2015. aug. 30. 17:16
 6/12 A kérdező kommentje:
17:13 -De a petróleum, meg a gázolaj tűzveszélyes és azt mondták nekem inkább kerüljem
2015. aug. 30. 17:17
 7/12 anonim válasza:
Nem kanna számra kell bele önteni. De egy ács megmondhatja mi a tuti.
2015. szept. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gomzoli ***** válasza:
Sajnos a készítmény pontos nevére már nem emlékszem, de "sárgaméreg" néven ismert, ha barkácsboltban, vagy háztartási boltban kutatsz, az eladó valószínűleg tudni fogja. Farágó kártevők és gombaképződés ellen hatásos.
2015. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gomzoli ***** válasza:
Annyit még: piros kis vödörbe van gyárilag csomagolva, sárga, kristálycukorra emlékeztető állagú, vízben kellett feloldani. Én kézi permetezővel juttattam a faanyagra, beépítés előtt, szabad ég alatt. Zárt térben inkább ecsetelném, de mindenképpen úgy, hogy előtte a cserepeket megnyitnám sok helyen, hogy szellős legyen addig a padlás, míg bent vagyok!
2015. szept. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
[link] -sárga szilárd, kristályos sókeverék, csak ezt leltem a neten ,nem ez lesz? A piros vedres: [link]
2015. szept. 29. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!