Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Társasházban hangyák! Mit tegyek?

Társasházban hangyák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megépülése óta, 11 éve lakunk ebben az első emeleti lakásban, ami egy téglaépület első emeletén található. Ez a 11 év alatt egyetlen egy hangyát se láttunk soha, de az elmúlt héten észrevettünk párat a lakás folyosóján...aztán az egyik szobában, ma meg már a fürdő küszöbje alól mászott ki 3-4 darab. Elmúlt 2-3 napban én egyedül megöltem vagy 15öt belőle, ha nem többet.

1) mitől lehet? nincs kosz, nincs kaja szétszórva, nem változott semmi a korábbi évekhez képest

2) hogyan szabadulhatunk meg tőlük? írtóval az összes rést a lakásban?


2016. márc. 10. 10:01
 1/5 anonim válasza:
Nalunk sincs kosz, se morzsa megis jonnek. Ahonnan kimasznak, oda szorj sutoport, azt nem igazan szeretik! :)
2016. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, h valamivel bevitted magaddal, krumplival pl, vagy most találtak ők egy járatot. Nem kell a hangyákhoz kosznak lenni. Mi (családi ház, tavasszal-ősszel mindig jönnének) hangyacsapdát szoktunk venni, Raid vagy dm saját, kis korong, a vonulási útjukba rakod, pár nap alatt megfogyatkoznak. Fújós cuccot is érdemes venni, ahonnan látod őket jönni azt befújni párszor.
2016. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk anno albiban volt fáraó hangyánk. Utáltam őket, mindig rend volt, csak úgy jöttek a semmiből. Ha egy pogácsa kint maradt, másnapra ellepték. Hányni tudtam volna.

Elmentem egy gazdaboltba és vettem csapdákat. A fáraókat elvileg máshogy nem is lehet kiírtani csak olyan csapdával, amit "hazacipelnek" és kinyírják az anyahangyát is.


Több előnye is volt. 3 falra ragasztható átlátszó kis dobozka volt, imádták a hangyák. Jól látható vonulási útvonalak alakultak ki, egyik oldalon jöttek, a másik sávban mentek. Undorítóan hányinger keltő volt ez a néhány hét, de tűrtük őket, vigyáztunk rá, hogy akadálymentesen tudják hordani a cuccot. Addig sem a mi kajánkat zabálták...

Annyira imádták, hogy szerintem 10 ezer forintnyi mérget megetettünk velük. Végül úgy döntöttünk ezt már anyagilag nem lehet bírni és abbahagytuk.


Nekünk márkára a Protect jött be. Anno a Bábolna Bio termékeket javasolták és tényleg hatásos volt. Miután a csapdázást anyagilag meguntuk, vettünk egy bio kill sprayt és mivel már jól ismertük a vonulási útvonalakat, mindenhol befújtuk, ahol előtte jöttek. Soha többé nem volt hangyánk.

2016. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
ne öld meg! Mert ez gonoszság velük szemben. Nem azért lettek hogy aztán a természeti adottságodnak híven csak simán rálépj és kész ez a rosszabbik megoldás így a büdös életbe nem mennek el hisz hogy tennék ha már meghaltak? Vagy maximum még dühösebbek lesznek és jön még 50. Egy földön éltek! A testvéreidet pusztítod éppen! Inkább hagyd őket hogy elmenjenek. Ölni bűn ahogy a 10 parancsolat tartja. Ahhoz,hogy elmenjenek be kell őket fogadnod. Bár úgysem hallgatsz rám mert ez kitűnik a társadalomból és nem a belénkgyógyszerezett hazugság (mátrix)-al egyenlő
2016. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bio KILL! Szépen bepermetezed a hangyás helyeket, többet nem jönnek.
2016. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!