Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek, h a csigák v...

Mit tegyek, h a csigák v meztelencsigák ne legeljék le a petúniámat?

Figyelt kérdés
Gyönyörűen fejlődésnek indult petúniáimat,amik kb 40-50 cm magas virágládában vannak kint a kertben,minden éjjel csigatámadás éri.Reggel az állatkáknak hült helyük,szerencséjükre,csak a csiganyál árulkodik a feltételezhető tettesekről.Mit tehetnék a virágaim érdekében?
2016. máj. 6. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyet használok, nagyon hatásos


[link]


Vagy az aldiban van vegyszermentes granulátum, 1500 ft/1kg

2016. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálam házas csigák voltak de 2-3 este lámpával kimentem össze szedtem alkalmanként 15-20-at mostanra elfogytak
2016. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Ha az első által linkelt granulátum mellett döntesz, akkor a kihelyezésénél vedd figyelembe, hogy a granulátum hatóanyaga metaldehid, ami kutyákra, macskákra nézve is mérgező. Sajnos ezek a granulátumok enyhén édeskések, ami által vonzóvá válnak a négylábú kedvencek számára is. Ezért kiszórást követően ha van háziállat, akkor azokat a kezelt területről ajánlott kizárni, ugyanis az enyhe metaldehid mérgezés is könnyebben vezet elhulláshoz, mint egy végstádiumban lévő patkányméreggel történt mérgezés.


Ellenszere nincs, csak a tüneteket tudják kezelni, többnyire sikertelenül.


Sörcsapda kihelyezése, fahamu, oltatlan mészpor, szuperfoszfát kiszórása az ágyások köré, ezek így kombináltan segíthetnek a csigák kordában tartásában.

2016. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kutyák, macskák direkt nem eszik meg a metaldehidet. Mérgezés csak úgy fordul elő, hogy pl. nedves időben a lábukra ragad, és tisztálkodáskor lenyalják, vagy a fogukkal a szőr közül kiszedve lenyelik.

De ha a petúniák tövéhez kerül tövenként 2 szem, akkor nem lehet gond.

Én már tizen-valahány éve tavasszal meg ősszel szórok ki a kicsi városi kertbe, kizárólag évelő növények közé, ahol nem lépnek rá az állatok, és még se kutya, se macska nem mérgeződött meg soha.

Az elzárás nem megoldás, mert a szer hónapokig egyben marad, ez is egy előnye a csigairtásnál.

2016. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A detia granulátum tényleg hatásos, nekem pár éve ezzel sikerült megmenteni a virágoskertet.
2016. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sörcsapda.

De a legegyszerűbb megoldás (feltéve ha kisméretű a kert), amit már más is írt: kimész párszor éjjel vagy korán reggel és összeszeded őket.

2016. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!