Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egérméreg - késleltetett...

Egérméreg - késleltetett hatású, piros színű granulátum, kis tasakokba csomagolva - mennyi idő múlva hat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az volt ráírva, hogy pár nap múlva fejti ki hatását, de sajnos kidobtam a dobozát /Protect/, így nem tudom megnézni, hogy pontosan mikortól várható, hogy elhullott tetemeket találok; aki már használt ilyet, tudja esetleg?


Kitettem a tasakokat, és aznap este nem, de másnap éjjel egyet már fel is bontott, azután minden nap egy újabbat rágcsált meg... három nap telt el azóta, mikor kezdhetek el kutatni a teteme után, és hol? Ahol rejtőzött eddig (konyhapult alatt/mögött), vagy máshol?


Tanácstalan vagyok, és nagyon irtózom a gondolatától is hogy elpusztult rágcsálóval legyek egy légtérben, de nem maradt már megoldás, sajnos nagyon "agyas" egérkém van, minden egyéb módszerre magasról tesz, semmi nem vált be, se élvefogók, se más csapdák; macskát nem tarthatok sajnos, és kölcsönkérni sem tudok (súlyos allergia miatt), ragasztót is messze elkerüli, hiába a svédasztal válogatott finomságokból, így ez maradt.

Ebbe viszont beleevett legalább, így reménykedhetek, hogy talán megszabadulok végre tőle (takarítást plz senki ne javasoljon, kb. patikatisztaságú a lakásom - túlságosan is -, és maga a társasház is tiszta, gondozott, kulturált szomszédokkal)...



2016. jún. 12. 23:24
1 2
 1/20 anonim válasza:
Mi is ilyent használtunk, de nem kutakodtunk túl sokat a tetem után. Ha tiszta a lakásod vagyis nem találtad meg(gondolom, azért mert mindenhol takarítottál, s nem lelted Sehol), valószínűleg a haldokló egérke kiment a szabadba, hogy ott lehelje ki sunyi kis lelkének utolsó darabkáit. Elég hamar hat amúgy a szer. Belekerül a hasijába, aztán onnan nincs megállás. Szerintem nem kell aggódnod.
2016. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sajnos itt nem tud kimenni a szabadba, mert panelben lakom, igen magasan, és amióta felfedeztem a kis dögöt, és meggyőződtem róla, hogy a hálókban biztosan nincs, azóta zárva tartom az ajtókat, nehogy beköltözzön oda is; így a nappali és az étkezőkonyha /ezek egy térben vannak/ jelentik a mozgásterét, esetleg még a fürdő, de ott nem találtam nyomát.


Ahová befészkelte magát, az a konyhapult mosogató alatti része, sajnos ez alatt van tér, mert lábakon áll az egész (nesze neked dizájn!), és még az erre merőleges mosogatógép mögött találtam jelentős mennyiségű egérpiszkot, tehát ezt a két helyet stoppolta le magának, ezért az alapos kitakarítás-fertőtlenítés, csapdák és egyebek kihelyezése után már nem bolygattam itt többet, nehogy átköltözzön valami nehezebben hozzáférhető helyre, pl. a nappaliban...


Csak ellenőrzőm bevilágítással naponta, hogy besétált-e esetleg valamelyik csapdámba, de nem, mindet elkerüli, kivéve ezt a granulátumot.


Ez bezzeg bejött neki, majdnem mindegyik csomagocskát megrágcsálta, innen tudom, hogy már dolgoznia kell benne a méregnek, és ezért is aggódom a tetem miatt, mert hát nőként nagyon irtózom már a gondolatától is, de muszáj lesz majd előkotornom, és kivinnem, ezért érdeklődöm, hogy mégis mikor számíthatok rá, hogy megpusztul a méregtől...


Köszi a választ, megy a zöld kezecske :)

2016. jún. 13. 01:56
 3/20 anonim ***** válasza:
Ezek a szerek vérzékenységet okoznak, pár nap alatt kifejti a hatását(a kísérleti eredmények szerint).
2016. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, naponta csekkolom a tasakokat, tegnap még láttam újabb rágásnyomokat rajtuk, ma pedig kicseréltem újakra a megrágottakat; így talán tudni fogom, hogy mikor pusztult el (kezdek aggódni, hogy esetleg több is lehet, nem tudom... ahogy egy feljött, feljöhetett több is). Ez a vérzékenység viszont nem hangzik túl jól, csak nem vért fog itt hányni nekem?? Pffff....
2016. jún. 15. 13:55
 5/20 A kérdező kommentje:

Már nyolc nap is eltelt azóta, hogy először beleevett a méregbe az egér, de még mindig nem találtam tetemet sehol, ellenben még ma éjjel is fogyott az egyik méregtasakból; mindig újat teszek ki, hogy lássam, hozzányúlt(ak)-e, már abban sem vagyok biztos, hogy csak egy van amúgy, bár, mozgást nem észlelek, nyomukat nem igazán látom, csak minimális ürüléket néha a fő búvóhelyén...


Teljesen tanácstalan vagyok és a végsőkig elkeseredett, vegyek másfajta mérget esetleg?

2016. jún. 19. 20:36
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerezz be élvefogó csapdát, abba tegyél fürtös kölest vagy napraforgót. Feltehetően nem szürke háziegér, ha a falramászó gözü (mezei egér) lehet a hivatlan lakótárs.

Ez nagyon jó!

[link]

2016. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ez a csapda olyan, ha nyitva elhelyezed, a gözü belemegy, mögötte lecsapódik, többet nem tud kijönni belőle. Elviszed valahová messze, szántóföldek közé és elengeded (kizárod belőle). De vizbe, műanyag vödörbe is kirázhatod, egy kicsit úszik, de belefullad.

[link]

2016. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet (megy a zöld pacsi), pont tegnap vettünk élvefogó csapdát, meg olyan harapósat is, és elhelyeztük oda, ahol eddig a méregtasakok voltak (4 db-ot), a többi mérget elzártuk előle, hogy csak a csapdákból ehessen - semmilyen táplálékhoz nem juthat, minden élelmiszerünk el van rágcsálóbiztosan zárva -, hát ma éjjel nem evett semmit, pedig a tartalékait is felkutattuk (a strangba hordta be) és kidobtuk, szal remélem, megéhezik és ráfanyalodik a csapdákban elhelyezett méregre, amit láthatóan imád, csak éppen ki nem fekszik tőle...


Marcipánt tettünk még ki, mert úgy vettem észre a jelenlétét először, hogy az összes szamosmarcipán-

zívet megdézsmálta, amit ajándékba kaptam; és gondolkodtam még a mogyoróvajon, mert áll. azt is szeretik és van is a hűtőben... szotyit és diót tettem ki neki ragasztós tálcára még a kezdet-kezdetén, de annak közelébe se ment, valszeg már kiismerte az alattunk levő lakásokban, nem tudom...


De mi ez a "FÜRTÖS KÖLES"? Még soha nem hallottam róla, csak a szemes kölesről - ami volt is itthon, de azt pl. meg se szaglászta, pedig olyan helyen tároltam, ahol megfordult a házirágcsálóm.

2016. júl. 4. 14:38
 9/20 A kérdező kommentje:
Na és már sokadik hete szenvedek ezzel az átokkal (vagy átkokkal?), lassan már egy hónapja lesz, hogy kiírtam a kérdést, és az előtt kb. egy héttel fedeztem fel az egeret... milyen amúgy az "gözü"? Ez egy ilyen eléggé sötétbarna színű izé, nem szürke, annál sötétebb bundájú egérke, ahogy láttam, azt gondoltam, háziegér, de lehet hogy nem, zöldövezetben lakunk, és mellettünk, úgy 800 m-nyire hatalmas lakóparki házak épülnek éppen, sorra nőnek ki a zöld mező helyén tél vége óta, lehet, hogy onnan szabadultak el az egérkék..?
2016. júl. 4. 14:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk régebben valaki tenyésztette, aztán kirágták a falat és tele lett velük a környék. Mindent összerág, plédet, pulóvert stb. hogy gözüt (fészket) készíthessen magának. Büdös, komoly betegségeket terjeszt (pleurodinia, Echo-vírus). Minél előbb meg kell szabadulni tőle!

A fürtös kölest állateleséges boltban kapni, madaraknak árulják.

2016. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!