Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyipoloska írtás utáni élet!?

Ágyipoloska írtás utáni élet!?

Figyelt kérdés
Sajnos ágyipoloska költözött a lakásunkba(amerikai konyhás nappali, előszoba, fürdő). A kártevőirtó lekezelte az amerikai konyhás nappalit és az előszobát is.(ágykeret, matrac, bútorok,ill. a bútorok háta mögött).Permetezés, hidegködképzés és porozás is el volt végezve. 1 kiszállás után megszűnt a probléma. Miután fel lehetett takarítani amit tudtam lemostam (kivéve a bútorok hátulját), felmostam; de vannak dolgok, amik takarítása nem megoldható (pl. ágymatrac; irodai szövet forgószék;kanapé;számítógép belseje; fotelek) Minden le lett permetezve/porozva. Azótta paranoiásan félek, hogy az a permetszer hatással lehet rám vagy a fogamzásgátló tablettám hatását csökkentheti? Kérem csak kompetens válaszok érkezzenek. Nőgyógyászom nem tudott egyértelmű választ adni, hogy kell-e tartanom hatáscsökkenéstől. A gázmester azt mondta 1-2 órán belül lakható a lakás életvitelszerűen, viszont azt is mondta, hogy természetesen valamennyi szívódik fel belőle az emberi szervezetbe. Nem merek semmit megfogni!Kérem gázmesterek, nőgyógyászok illetve olyan hölgyek válaszát, akik szembesültek már ezzel a problémával. Vajon alaptalan a félelmem?

2016. jún. 15. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted a hormonháztartásodra hat a rovarirtó?? Ez most komoly??

Moss ki minden textilt, amit tudsz, de ennyi. Nőgyógyászod nem nézett rád furán??

2016. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudott biztosat mondani a nőgyógyászom sem, hogy a fogamzásgátló tabletta felszívódását befolyásolhatja- e a permetszer napi kontaktusban...egyszerű példa: ágymatrac, vagy fal - permet ott van mindkettőn, napi szinten érintkezem vele. Szóval nem kaptam reális orvosilag elfogadható tényszerű magyarázatot eddig.
2016. jún. 15. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Számold meg a lábaidat. Ha 6 körüli eredmény jön ki, akkor van okod félni. Ha ennek kevesebb, mint fele a végeredmény, akkor nincs okod félni. A rokonaidnak van okuk félni, tőled.


Ezek a szerek melegvérű állatokra nagyon kevéssé hatnak, gyakorlatilag a kiszórt mennyiségnek legalább a tizedét, de lehet, hogy felét egy az egyben meg kellett volna innod, hogy a legenyhébb rosszullétet, egyéb tünetet tudd produkálni. Ha megfogsz valami kezelt tárgyat, attól az égvilágon semmi bajod nem lehet.

Fogamzásgátlóra ugyan nem szokták bevizsgálni ezeket a szereket, de kétlem, hogy bármi összefüggés lenne, ha nem kortyoltál bele a vegyszerbe.

2016. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De az ágymatracra lepedőt húzol, nem érintkezel akkor vele. A másik, hogy ezzel a logikával az összes vegyszer a camotoxtól kezdve az öblítőig, minden befolyásolhatná a fogamzásgátlót. De még ha így is lenne, hogy káros, akkor sem hormonodat befolyásolja, hanem mérgezést kapnál rosszabb esetben, vagy allergiát, kiütést.

Tök logikátlan a félelmed.

2016. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló - természetesen van lepedő, de előfordul, hogy felcsúszik. Viszont ha nem akarok szőrszálhasogató lenni, akkor szimplán a kanapé vagy az irodai szövet szék; vagy a hosszabbító kábelek, amiket szintén nap mint nap megfogok ha csatlakoztatni szeretnék bele bármit (pl azok sem lettek letörölve irtás után). De az sem effektív megoldás, hogy ha valamit ezek közül megfogok egyből kezet mossak- még ha ingerenciám is lenne rá.
2016. jún. 16. 01:27
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálim, láthatóan késő bánat, már megbetegedtél. Megtámadta az agyadat a vegyszer. Ne szaporodj, mert örökletes!
2016. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
pl: [link] matracot, kárpitot stb kitakarítanak neked
2016. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De jó ez a link! Kösziiiii
2016. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én sem mertem semmit megfogni irtást követően, hiszen minden tapadt a szertől, ami igenis toxikus, igenis felszívódik a bőrön át, és igenis megzavarhatja akár a hormonháztartást is - az én orvosom nem nézett rám bután, és tudott válaszolni a kérdéseimre -, én pl. teljesen allergiás lettem a méregmezőben való több heti létezés során, amit sajnos nem lehetett semlegesíteni, hiszen hatnia kellett még heteken át; én bár igyekeztem semmihez nem hozzáérni puszta kézzel, ha mégis sikerült, akkor azonnal kezet mostam, mégis kijött az ekcémám, ami gyermekkoromban volt utoljára, azóta sem, soha... de most igen.


egyébként nekünk nem javasolták az irtók az azonnali feltakarítást, bútorok lemosását, függönyök kimosását, mert az ágyi poloskák nagy túlélők, ha egy darabig nem is veszi az ember észre a jelenlétét, sajnos képesek meghúzódni, majd ismét támadásba lendülni... azaz, amikor azt gondolná az ember, hogy mind elpusztultak, kikel még csendben néhány tojás, ugyanis a méreg, amit használnak a gázmesterek a petékre nem hat, csakis a kifejlett példányokra, tehát az irtás után hetekkel még kikelhetnek, táplálkoznak, majd ivaréretté válnak, és szaporodnak sunyiban; és a friss példányok amikor előmerészkednek, nem árt, ha találkoznak a méreggel, tehát amíg nem veszíti el a hatóerejét a szétpermetezett cucc, addig nem ajánlott feltakarítani, érdemes inkább odafigyelni arra, hogy ne nyúljon hozzá az ember, amíg ott van a lakásban - nem mondom, hogy könnyű, vagy kényelmes, de a cél érdekében ki lehet bírni, és ki is kell! (személyes tapasztalat)


amúgy ami bogár, rovar, miegyéb abban a szezonban betévedt hozzánk, mind üzembiztosan kifeküdt a szertől, noha csak hetekig hatékony - állítólag -, ez az áldásos hatás nálunk egész nyáron át kitartott.

2016. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a lényegre nem válaszoltam: az orvosom azt mondta, hogy megzavarhatja a hormonháztartást, ha tartósan érintkezik a szerrel az ember lánya, kulcsszó a tartós érintkezés; szerinte pár hét alatt a fogamzásgátló hatékonyságát nem csökkentheti az a kis mennyiségű méreganyag, ami a kárpitokra terített lepedőn átjut, vagy ha bármihez hozzányúlsz, de utána kezet is mosol azonnal; én a felgyűrődött lepedő ellen hosszú szárú pizsi + zokni kombóval védekeztem éjszaka (szerencsére van klímánk).
2016. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!