Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska írtás, de hogyan?

Ágyi poloska írtás, de hogyan?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek, még tanulok. Már negyedik hónapja fertőzött poloskával a szobám de nem hajlandóak tenni ellene. Az elején még el se hitték, nem is tudták hogy létezik ilyen rovar azt mondták hazudok. Mikor nagy nehezen belátták mivel van dolguk akkor meg szakemberhez nem akartak fordulni. Apám önmagát mindenhez értőnek tartó ember, saját maga akarta házilag megoldani mondván a "gázos-ember" csak kuruzsló tönkre teszi a bútorokat, a jó öreg házi módszerek használnak csak. Hetekig veszekedtünk ezen, vettek egyszer egy flakon rovarítót azt szét pancsolták meg kimostak minden ruhát és ennyi, részükről megvan oldva. Aztán teltek a napok,majd hetek és azóta is tapasztalom a jelenlétüket, de szólni már nem merek, mert úgy is csak balhé lenne belőle és a probléma megoldatlan maradna és enélkül is elég stresszes az életem. Azon gondolkozom hogy bejelentést teszek az ANTSZ helyi kirendeltségénél, hátha ők tudnak segíteni, mert ahogy jönnek a meleg hónapok a probléma is egyre kellemetlenebb, eddig beöltözve aludtam,zoknival,hosszú melegítő/pizsamában. Egyébként anyagi akadálya nem lenne a dolog megoldásának, átlagos alsó-középosztály beli jövedelemből él a család. A probléma a szüleim hozzáálásával van nekem meg nincs önálló jövedelmem még.

19/F



2016. ápr. 20. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
nem egyszerű dolog, mert jól elbújnak nappal, nagyon szűk kicsi helyekre. Kissé fel kell forgatni a lakást és kidögleszteni őket, irtószerrel dögleszteni. olvass utána, hol, hogyan, milyen távolságokban bújnak el. A szakember azért jó, mert megfelelő tapasztalattal és megfelelő irtószerrel is rendelkezik ezekhez. és talán 1 irtás nem is elég, mert újrakelhetnek.
2016. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezeket tudom. Már szinte az összes magyar nyelven elérhető szakmai oldalt és videót megnéztem. Ha csak rajtam múlna már rég kihívtam volna egésszségügyi gázmestert.
2016. ápr. 20. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A koleszban volt nálunk is. A módszer ami bevált ellenük: az ágyak mögött, az ágy alatt az ágyneműtartóban vastagon beszórtunk Domatoxszal, gyakran felmostunk jó erős hypós vízzel, hétvégére gázosítottunk jó sok chemotoxszal.

Feltételezem a dolog nem teljesen egészséges, de a poloskák eltűntek.

Amit javasolnék az a mászó rovarok elleni rovarirtó spray. Ha rámászik a nyavalyás megdöglik. Jól be kell fújni vele az ágy környékén a falat meg a padlót. Nem hagyni rést, ahol átjuthat. Akkoriban, mikor koleszos voltam ilyen még nem volt.

2016. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!