Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi okozhatja a paradicsom...

Mi okozhatja a paradicsom megbetegedését? Hogyan védekezhetek ellene?

Figyelt kérdés

Egy 5 napos nyaralásból hazaérve sérült leveleket és bogyókat találtam a paradicsomon. Séta közben több a képeken lévőhöz hasonló rovarral találkoztam. Lehet köze a betegséghez?

[link]



2016. júl. 11. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Első ránézésre bordói lével kínálnám meg. Annak azonban 2 hét a várakozási ideje, de baktériumnak és gombának is jót tesz
2016. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami ormányosbogár-féleség.


Paradicsomvészre tippelek.

Ugye előzőleg sem permeteztél, megelőzés céljából?

A paradicsomnak nagyon sok kártevője, kórokozója van, akkor is kell permetezni, ha még nincs semmi baja.


A két hetes szert már azért nem ajánlom, mert érésben van a paradicsom, nincs már ide kivárni a 2 hetet.

Bár nem tudom, érdemes-e még brmit is csinálni, maradtak még egészségesnek tűnő részek? Csak leszedted a beteget, és azt fotóztad, vagy minden így néz ki?

Ha utóbbi, akkor ezt már hagyd a fenébe.

Ha van még szép része, akkor valami felszívódó, 3 napos szert vegyél, ha holnap ráküldöd, hétvégén már ehető.


A beteg részeket ne hagyd ott a környéken, és ne dobd komposztra sem, már ha van. El kell égetni.

2016. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A bordóilé élelmezési várakozási ideje paradicsomra és paprikára 7 nap.

[link]

2016. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azóta még nem tettem vele semmit, majd talán ma. Szerencsére a zöld és érésben lévő bogyók egészségesek,

Csak a beteg részeket szedtem le.(kukába dobtam)

A három napos szert kipróbálom. Ha nincs itthon, akkor kap bordói lét.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

2016. júl. 12. 08:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen beteg növénynél a bordói lé már annyit ér, mint halottnak a napszemüveg. Ha gombáról van szó, akkor felszívódó kell ide.

A szárak egészségesnek tűnő zöld részein nincsenek hosszában terjedő fekete foltok? Mert akkor egy pár évig nem lesz paradicsomod, hacsak nem tudsz szerezni baktériumölő szert.

A bogyókon akár napégés is lehet. Ha az, akkor a gomba lehet akár valami jelentéktelen betegség is. De egy Misterrel vagy Score-ral megkínálnám, ha az én kertemben lenne.

2016. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ma még megkínálom Amistarral, ha jól látom az ugyanaz, mint a mister és csak 3 napos. Tegnap kapott Dithane M45-öt. Úgy látom, hogy amiket leszedtem azokon kívül nincs beteg termés és a leveleken sem látom terjedni a betegséget. Nem akarom megvárni a nedves időt, mert ha tényleg a gomba, akkor az esőre az beindul...

A száron nem látok feket foltokat. A leszedett levelek és termések voltak csak betegek. azokból fotóztam a két stádiumot amit találtam.(Teljesen száraz és részben sérült.)

2016. júl. 13. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megfújod azoxistrobinnal (Amistar, Mister) és ennek a 3 napja hamarabb lejárna a Dithane 7 napjánál, akkor is csak akkor egyél belőle, ha a Dithane 7 napja is lejár.
2016. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt úgy látom, hogy a dithane paradicsomban 3 napos:

[link]

Tévedek?


Mondjuk holnap még az sem jár le, a hétvégén pedig úton leszek, ezért legkorábban is csak 5 nap után ennék belőle.

2016. júl. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!