Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fekete alapon fehér pöttyös...

Fekete alapon fehér pöttyös bogarak a sütőtökön: hogyan tüntethetném el őket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja észrevettem a fent említett bogarakat a kertünkben, már sikerült a pontos nevükre is rábukkannom. A paradicsomok tönkre mentek, ahogy az uborkák is, és most a tökökön vettem észre, hogy mászkálnak. Az lenne a kérdésem, hogy mivel tüntethetném el őket és hol tudnám beszerezni a megfelelő ellenszert?

#kert #sütőtök #poloska #nezara viridula
2016. szept. 15. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A poloskára gondolsz? Már megszoktuk,hogy évek óta a csigák vágják tönkre a kertet, idén kevesebb volt,de örömünk a poloskák megjelenéséig tartott mert adtak rendesen a kertnek.
2016. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a poloskákra. Néztem rovarírtót, de arra azt írták, hogy rákkeltő, és nem tudom hogy máshogy tüntethetném el őket. Jelenleg egyesével vadászom le őket és ecetes vízbe rakom őket, de nem tudom az egész kertből teljesen kiírtani őket. :/
2016. szept. 15. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nem tudsz olyan élelmiszert mondani, amiről ne lehetne azt olvasni a neten, hogy rákkeltő.


Idén mindenféle növényt tönkretesznek a poloskák, zöldséget, gyümölcsöt összeszurkálnak, aztán azok meg megrothadnak a szúrás miatt. Ilyen inváziót még nem láttam.


A tökön szerintem nem csinálnak végzetes kárt.

Ha mégis nagyon sokan vannak, akkor nyugodtan permetezd le őket, a legtöbb szabadforgalmú szerből napi egy litert kellene meginnod egy éven keresztül, hogy egy kis esélyed legyen a rákra.

A rákkeltő szerek úgy műxenek, hogy hosszú távon kell belőlük sokat fogyasztani, hogy felgyűljön a hatóanyag a szervezetedben. Néhányszori permetezés ehhez nevetségesen kevés. (Ha mondjuk rendszeresen iszol olyan jó klóros csapvizet, mint a pesti, akkor jobb az esélyed.)

2016. szept. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az a baj, hogy rengeteg új tökhajtás elkezd megfonnyadni, még a levelek is. Plusz ma hozzáértem véletlenül egy 3 kilós, még zöld tökhöz, és lejött a szárról. Semmi illata nincsen egyiknek sem.
2016. szept. 16. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az inkább valami betegség miatt lehet.
2016. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is mindent ez a 2 állat vágott tönkre. Vicces csak az volt, hogy a kakukkfüvet csigataszítónak írták és közben szétmarcangolták ezek a csúszó-mászók :(
2016. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy a bazsalikomot nem szeretik a poloskák és azon is rajta vannak dögivel. Na meg a piros csípős paprikán (a termésen is, nem csak a leveleken), pedig azt hittem, hogy azt egyik élőlény sem szereti az emberen kívül. :D
2016. szept. 23. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Segítsd a fürkészdarazsak fészkelési lehetőségét. Majd azok megszabadítanak ezektől a riherongyoktól
2016. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!