Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A molylepke belemegy a fűszere...

A molylepke belemegy a fűszerekbe?

Figyelt kérdés

Volt egy kis molylepke-invázió a lakásunkban a múlt héten. Rengeteg lepke volt a konyhában, és a szekrényembe a résen keresztül könnyedén bemehettek.

Már kidobáltam szinte mindent, liszt, só, tészta, stb.

Egy dologgal kapcsolatban nem vagyok biztos mitévő legyek. A fűszerekbe is belemennek?

Van otthon papírzacskós csirkefűszer, azt gondolom ki kéne dobnom?

És mi legyen a bazsalikom, petrezselyem, stb-vel? Azokat is ki kéne dobni?

Mi bajom lehet ha megjárták (megköpték?) és én megeszem?



2016. szept. 27. 20:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
Bele. Dobd ki inkább!
2016. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi bajod lehet ha megjárták?

Neked semmi, de kikel a következő generáció, tele leszel úja velük!

2016. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 opened paradise ***** válasza:
Az nem évekig kel ki. Nézd meg,ha nincs benne kukac és két nap múlva sem,akkor nincs baja.
2016. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ami nyitva vam, abba belemegy. De egyébként gyárilag benne vannak a legtöbb lisztben, magban, de van hogy csak 2 év múlva kelnek ki.
2016. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha megeszel egy marék molylepkét, attól se lesz bajod, csak nem elég ínycsiklandóak.


Amiben nem látsz kártételt (kiöntöd egy tálcára, átvizsgálod, visszaöntöd), és sajnálnád kidobni, azt tedd nejlonba, rakd egy hétre a fagyasztóba, és molymentesítve van.

2016. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmi bajod ha megeszed.

Egyébként könnyen megállapítható hogy vannak-e molyok 1-1 zacskóban. A kis hernyók finom szövedéket választanak ki, így pl. a fűszeres zacskóba pillantva azonnal észreveszed hogy az őrlemény csomókban van, esetleg a zacskó falára is rá van tapadva belőle.

2016. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amit te megeszel azt ők is.

Nálam a házi csiliörleménybe is belakták magukat.

2016. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A fűszert csak most dobtam ki, előtte a múlt héten még csináltam kaját vele.... De azóta megnéztem és tényleg egy kicsit darabosabban voltak benn a fűszerek..

Egyébként a múlt heti fűszeres kajának f*sás lett a vége, akkor az emiatt lehtett? Ez lenne a reakció a bogár által megköpött fűszerre?

2016. okt. 8. 19:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem. Az a sok fűszer miatt volt.
2016. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Komolyan? A túl sok fűszertől ilyen lehet? :O
2016. okt. 9. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!