Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudom kiírtani a...

Hogyan tudom kiírtani a molylepkéket?

Figyelt kérdés

Naponta elkapok 6-7 lepkét, ezenkívül ha észreveszem, akkor másznak a falon is a kukacok... Hetente találok egyet minimum A konyhában, és a nappaliban egyaránt.

Mit tudok tenni? Már kitakarítottam a lakást, de nem találom, hogy hova petéznek :( Ragasztót is vettem, arra rászállnak, de ugyanúgy találok. A helyzet sajnos nem változik.



2016. aug. 5. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden dobozos élelmiszert át kell nézni,a zacskókban levő tésztákat, lisztet, rizst is,a molyosat kidobni, a dobozokat, szekrényeket ecetes vízzel kimosni.
2016. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kell kidobni amit esznek pl spájzot átnézni.
2016. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Élelmiszermoly:

A spájz teljes tartalmát át kell nézni. Lisztet, rizst, szárazrésztát, panírmorzsát, fűszereket, stb... Amiben hernyó, vagy a szövedéke van azt mind kidobni. Jobb a wc-be mint a kukába. Onnét biztosan nem költöznek vissza. Ami nem(tűnik) fertőzöttnek azt jól záródó műanyag, vagy üveg edénybe rakd.

Egy hét múlva válogasd át megint.

Helyezzél ki Biostop élelmiszer moly csapdát (sárga színű).

Erősen ajánlott: egy spájz festést összekötni egy hypos nagytakarítással. Ajánlott: minden megvásárolt élelmiszert külön edényben tartani. Leggyakrabban a boltból cipeli haza az ember. Valószínüleg lesz még a bolti áruban fertőzött tétel.

Ruhamoly:

Minden ruhaneműt, bundát, abroszt, cipőt, szőnyeget, stb... napos meleg időben kivinni a lakásból és kiteregetni. A házban fertőtlenítő nagy takarítás végezni különösen a szekrények belsejében.

Zárj be minden ajtót, ablakot, és az egész házat alaposan fújd be molyírtó spray-el. Hozd vissza a ruhákat azokat is fújd be molyirtóval. (Régen naftalint használtak, de nagyon büdös).

A szekrényben a ruhakközé tegyél levendulát, levendulás párnácskákát, levendulas szappant, vagy levendula illóolajat valamire csepegtetve. Minden helyiségben helyezzél el Biostop ruhamoly csapdát (lila színű).

2016. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az is előfordulhat, hogy valamelyik kárpitozott bútorod belsejében laknak és vígan zabálják a rugókat borító vatelint, vagy egyebet.

Borogasd fel a fotelokat, ágyneműtartót, kanapét, puffokat, és fújd be,hogy belülre is jusson, valamilyen brutális rovarirtó spray-el

Ha valahol a lakásban tartasz feltekert szőnyeget, az is lehet az epicentrum.

Ha állatbőr van valahol, földön, falon, azt is beszórni.

2016. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!