Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vakond ellen valami?

Vakond ellen valami?

Figyelt kérdés

A frissen füvesített udvarunknak annyi sajnos. Reggel megjelentek a vakondok nem kicsik...hatalmas kupacok :( Olyan szinten kiakadtam, hogy elbőgtem magam. Álmunkban nem gondolzuk, hogy pont most jelennek meg és tönkre teszik. iszonyú mennyiségű fűmag és vízdíjjba került az egész :( Tudom háló kellett volna alá, de már m1 :(

Üveget próbáltam...szépen ástak uj járatot maguknak 1 méterrel arrébb..

Ultrahangost ma vesz a párom, de soka szidják, de én annyira bízom benne hogy segit, mert nincs más tippem és valahogy el kell tüntetnem őket onnan :( Persze nem akarom bántani semmiképp, pedig megkeseríti az életemet :(

Valami vaknd űző növényt is ültettünk, de nem igazán ér semmi!

Valakinek bármi tippje? :(

Valamint az ultrahangossal tapasztalata?


2016. szept. 29. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia karbid vagy füstpatron.

[link]

2016. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

Felejtsd el amit az első mondott.

1. Ők régebben voltak ott mint ti, alapvetően az állatok régebb óta vannak mint az emberek, az ember önző undoritó faj mindent magának akar kisajátítani.

2. ha mindenképpen kiakarod öket paterolni akkor érdemes gilisztás csalival kicsalni öket , megfogni és kivinni személyesen több km messzire és ott hagyni hogy ásson tovább

2016. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1. Vakondcsapda: beleteszed elkapod és persze nagyon messzire elkirándulsz vele meg szabadon engeded.

2. van ilyen füstölő ami elriasztja a vakondokat.

3. Nekem a gazdaboltban egyetlen hatékony megoldásként pult alól ajánlottak valami tablettát ami a nedvesség hatására mérgező gázt fejleszt és kinyírja a vakondot, de nem kértem.

2016. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nem szeretném bántani bármennyire utálom most! Elkezdem megvenni az ultrahangost, mellé a fogót és valami csak lesz...nem lenne bajom velük ha nem fél méter átmérőjű kupacot hoznának létre...nem tudom mekkora egy vakond, de ez valami mutáns lehet :(épitkeznek a másik utcában ami szántóföld volt ezelőtt és idemenekültek hozzánk :(
2016. szept. 29. 12:41
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

ne vegyél vackokat! kidobott pénz, elemcserés stb..

megölni, megfogni...úristen kik vagytok ti a szellemírtók?

van vakondriasztó növény. nem balhézik és csak a te kertedben nem túrnak! habár idővel terjed a növény, de szépen lassan elköltöznek és kész. nem szagos, nem zajos.nem szúr. virágot is hoz.

2016. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ültettem vakond űző növényt ahogy írtam is és mellette túrnak, szóval rohadtul nem érdekli őket...kipróbálok mindent mert még mindig olcsóbb mint újra ásni hálót letenni és visszafüvesíteni. És annyira szép lett a füvünk, hogy a szomszédok azt dicsérik folyton, pedig mi dolgozunk csak pár naponta öntözzük meg ők meg nyugdíjasok és lenne idejük naponta öntözni...
2016. szept. 29. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Van egy nagy placcunk ahova szép gyepet szerettünk volna és persze a vakondok már akkor is itt közlekedtek így arra a területre vakondháló lett rakva. A többi részre mindenféle van ültetve és azt nem akartuk bolygatni, így ott közlekednek. Viszont van egy tuti macskánk aki néha néha előáll 1-el. Szépen lassan,de majd egyszer csak eltűnnek.
2016. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
az a bosszantó ahogy kinőtt a gyönyörű füvünk azonnal megjelentek. :( Párom is teljesen kivan és minden reggel amikor kimegyünk a teraszra kávézni elfog a sirás mert újabb túrások vannak :( elrontja minden napomat :( pici dudorok lennének még együtt is élnék vele...de fél méter átmérőjűek a kupacok... eszméletlen :(
2016. szept. 29. 13:28
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Ha fél méteres kupacok vannak akkor ott 40-50 kilós vakondok élnek , félelmetes. Le ne rántsanak a fóld alá.
2016. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

A vakondot elriasztani lehetetlen. Csakis megölni lehet. A döntés a tiéd.

Egyik ismerősnek az ultrahangos vakondriasztót túrták ki, a másiknak meg a vakondriasztó növényt.

A riasztót kellemetlennek találják, beletelik legalább egy hétbe, mire megszokják a hangját és körbetúrják.

Nagyon szeretik a puha, öntözött földet, és csak akkor hagyják el, ha a szomszédban is pont ugyanilyen a terep.


Nekem ez vált be:

[link]

Élvefogó csőcsapdát csak akkor tegyél ki, ha naponta legalább egyszer, de inkább kétszer ellenőrizni tudod, különben hosszú szenvedés után pusztul el, ennél sokkal humánusabb az előbb linkelt, ami gyorsan öl.

2016. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!