Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vakond ellen találtam ki?

Vakond ellen találtam ki?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, állatbarát vagyok, de ezt most félreteszem. Tavaly az egész kertemnet szétcseszte egy, vagy több vakond. Anyagilag sem volt kevés, amit beletettem, hogy szép legyen a kert, de inkább a több éves munkám, amit ez a kis kö..ög pár hét alatt tönkre tett. Próbáltam finom módszereket (riasztó, üveg...) alkalmazni, de hatástalan volt. Gyakorlatilag kezdhetem előről az egészet.

Klórgázt akarok a járataiba juttatni, valaki próbálta már? Tehát több flakonba hipót és sósavat öntenék (csak szabadban készitem, mert nagyon veszélyes) amelyeknek a tetejére hajlékony csövet csatlakoztatnék, hogy a képzödő gáz azon keresztül távozzon. A csövek végei mennek a nyilásba, amit aztán földle lezárok. Mivel nehezebb a levegőnél, így elméletileg lefelé elársztja a járatait.

Esetleg valami meglátás, vélemény? Valaki próbálta már?

A védettségről annyit, hogy magánterületen nem védett.


2016. márc. 26. 21:24
 1/8 anonim válasza:
13%
Csak annyit hogy, nem vagy állatbarát.Sorry
2016. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztonságosabbak ezek a füstpatronok, amiket kapni lehet a mezőgazdasági boltokban?



A riasztó lassan fejti ki hatását. Gyakorlatilag táplálkozni nem tud miatta, és az éhség úzi el.

2016. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, visszajött
2016. márc. 26. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Klórgázzal óvatosan, mert valahol ki is jön. Ha a szomszéd földjén és ott kapál, probléma.

Az egyetlen megoldás a totális felásás (ha már úgyis költesz rá), majd vakondháló. B. terv a tyúk, de az nem kímél semmit.

2016. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én évek óta napelemes vakondriasztót használok, nem is legdrágábbat. Kétszer annyi vakondriasztót kell leszúrni, mint amennyi a dobozon van, tehát nem tudja lefedni azt a területet amit ígérnek. Évente 1-2 vakondtúrásom van a régi heti 4-5 helyett.
2016. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vakondot nálunk úgy ástak annak idején, hogy ahogy felbukkantak az első túrások, neki álltak ásóval és figyelték azt a részt, ahol nyomta felfelé a földet, odahajítottak ásóval kifordították a földkupacot az kis ördöggel együtt.
2016. márc. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vatafak ***** válasza:
ugyanúgy vissza fognak jönni mint az összes többi módszernél. a mechanikus védelem , amit már előttem említettek működik. persze ha csak a gyep alá rakod akkor a körülötte lévő dolgokat simán szétbarmolja. Nekem egy dolog jött be, szilveszterkor mindig veszek pár csomag sikoly tűzijátékot. van két függőlegesen leásott vascsövem. ha látom h megjelennek a szomszédban a túrások elsütök egy két darabot a csövekben ettől pár hétre elszaladnak. persze újra jönnek egy idő után úgyhogy nagyon sasolni kell
2016. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bőven van olyan területem, ahol sajnos nincs vakondháló.

Bátran mondhatom, hogy mindent kipróbáltam.

Semmi nem használt.

A szelíd sörösüvegtől, a földbe ásható elemes kerregőig. Vettem eperillatú riasztógolyókat. Naftalinillatút. Aztán később amikor már minden tiszta vakondtúrás volt, bevetettem a puskaporos Critox füstpatronok tucatjait. Sőt, amikor a kisfiam majdnem kitörte a bokáját, mert egy eső után beleszakadt egy vakondüregbe, begorombultam és egészségügyi gázmester barátom alumínium foszfid hatóanyagú foszforhidrogént fejlesztő tablettákat is szerzett nekem. Ezt is bevetettem, de mindhiába.

Az a tapasztalatom, hogy a vakondokok amikor valamivel próbálod kiűzni, akkor egyszerűen elfalazza, bedugózza azt a járatot amit gázosítasz, és nyit egy másik járatot, meg szellőztető alagutat.

Egész barlangrendszerük van. Meg sem kottyan nekik egy kis klór, vagy foszforhidrogén.


Az a helyzet, hogy a két szomszédos kertben nem öntöznek. Tavasszal még a szomszédoknál is vannak vakondtúrások. De amikor a nyár beköszönt, minden vakondok átjön hozzám gilisztát zabálni, mert én naponta locsolok, nálam van giliszta bőven. A füvön óriási túrások, 10-15 kilónyi földet kitúr. Végigmegy a paprika, paradicsom-soraimon. Kitúrja a tököket.


Van viszont vagy 130 m2 füvem, ami alá vakondháló lett téve. Na az gyönyörű. A vakondháló valóban megvédi a felette lévő réteget.

2016. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!