Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vakond van a kertbe, mit tegyek?

Vakond van a kertbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek??Feltúrja az egész kertet,nem tudok mit tenni!Várom a válaszokat.Előre is köszönöm!
2017. febr. 28. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Vakond csak ott van, ahol talál ennivalót.

Ami neki zsákmány, a te növényeid gyökerét zabálják.

.

Lehet kapni (kapni? venni!) nagyobb áruházakban elektrónikus vakondriasztót.

Hátránya, amit előbb leírtam: a gyökérzabálókat nem riasztja el, ezzel, terméshozamod nem a várt lesz.

2017. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üres sörösüveget áss le a földbe szélirányba, úgy hogy a szél belefújjon az üvegbe. Szépen, libasorba egymás után többet is, pár méterre egymástól. Amikor a szél belefúj az üvegbe, és olyan hangot ad, hogy attól nemcsak a vakond, de még a gyengébb idegzetű ember is futva menekül...

Annyi, hogy meglehet, nem jól emlékszem, és nem sörös-üveget, hanem közönséges befőttes üveget kell leásni...

De ha egymást váltva, ebből is, abból is. Bajt nem okoz.

2017. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Mindenféle riasztó módszeren csak röhög a vakond.

Jó esetben 1-2 hétre elmegy, de aztán hozzászokik a hanghoz.

Olvasgassatok vakondos fórumokat, minden létező riasztóról megírták már, hogy a vakond kitúrta.


Csak kinyírni lehetséges őket.

Nagyjából ez a legjobb, csak túl erős, hajlítani kell rajta:

[link]


Idén eszméletlen mennyiségű vakond van felénk. Utazás közben mindenhol csak a sok túrást látni, árokpartokon, legelőkön, temetőkben, kertekben.

Nem nagyon lehet úgy autózni, hogy ne látnánk km-enként átlag 100 túrást.


A vakond étrendjének túlnyomó része a giliszta, azokat meg kilátástalan dolog kiirtani.

2017. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az üveges a legjobb ötlet,mert a vakond ha jol tudom védett állat,de szemét!xdAzért minden válaszolónak köszönöm!
2017. márc. 1. 14:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Más ötlet?Az üvegeket leraktam,de két méterrel odébb megint kezdett turni.
2017. márc. 5. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Fújt a szél???
2017. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírtam a 3. válaszban, hogy ez mind hatástalan. Ha misét mondatsz a templomban vakond ellen, az kb. ugyanannyira hatásos.

A vakondot csak csapdával lehet megszüntetni, vagy valami gázosodó méreggel. Elijeszteni lehetetlen, ezer fő tapasztalata a bizonyíték.

2017. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!