Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A társasházi bejáratoknál...

A társasházi bejáratoknál levő zár adott lakáshoz tartozó kódját meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Ma miután hazaértem, megnéztem a postaládám és kiderült, hogy feltörték, fel volt feszegetve a zár és ki volt nyitva, és látszik rajta, hogy feszegetve lett, be van nyomódva a zár is és ki van lazulva az egész...

Nemrég, pár hónapja vásároltam a lakást, nyilván csak az előző tulaj tud a korábbról ismert kóddal bejutni a lépcsőházba és nyilván csak neki lett volna érdeke az adott postaládát feszegetni...


Ezért érdeklődöm, hogy a bejáratnál levő kapukódot valahogy meg lehet e változtatni a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében?


A hasznos válaszokat előre is köszönöm.


Ui. Direkt a kártevők kategóriába raktam a kérdést ...



2017. okt. 30. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de meg. A közös képviselővel kellene beszélni, vagy ha ilyen nincs, akkor azzal a céggel, aki felszerelte/beüzemelte a kaputelefont/kódtáblát.


Ui. A kártevőket házilag is lehet hatékonyan irtani, pl lábbal.:)

2017. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mester kód kell hozzá.

Szóval megtudják változtatni. Nálunk általában egy nap alatt irja át aki kezeli.

2017. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
át lehet. Közös képviselő, vagy telepítő cég.
2017. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, de lehet, hogy két malomban őrlünk.


A lakásod kódja nyilvános, arra szolgál, hogy azt beütve a lakásban megszólaljon a kaputelefon és te beszélj a kapuban állóval, aztán vagy beengeded, vagy nem. Ezek a kódok a névjegyzéken kiírva szerepelnek. Ha megváltoztatod, akkor az új is ki lesz írva.

Vagy milyen kódról beszélsz?

A kapunak nem kulcsa van nálatok?

Egyébként, ha valaki rossz szándékkal akar bejutni, annak elég, ha megvár valakit, aki kijön, vagy bemegy és utána simán bejut a házba, tehát sajnos kár az erőlködés.

2017. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arra a kódra gondoltam amivel a főbejáraton bemegy az ember..


Általában ugye ez egy hasonlóan kinéző sor: Lakásszám csillag majd egy 3-4 jegyű számsor...


Na és én ezt a számsort szeretném megváltoztatni, nyilván a lakásszám az olyan amilyen, és tényleg annak bepötyögésével cseng a kaputelefon, de ugye a csillag után levő kód nyitja a bejárati ajtót, amit esetünkben az előző tulajdonosok nyilván nem felejtettek el.


Tény, hogy bárkit megvárva be tud jutni bárki, de azért ha van rá mód, akkor kicsit megnehezíteném a dolgukat.

2017. okt. 30. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan többféle kaputelefon létezik-nekünk KATE digitális kaputelefonunk van,azt át lehet programozni bár nem egyszerű,két ember kell hozzá egy a lakásban egy a kapuban...

Ha neked is ilyen van akkor tudok küldeni leírást.

2017. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem kötekedésből kérdezem, de szerinted miért áll érdekében az előző tulajdonosnak a te levelesládádat felfeszíteni?
2017. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt tőle kellene megkérdezni, ...


Nyilván ha érdekelné, hogy jött e még valamilyen posta az ő nevükre, akkor talán egyszerűbb megoldás lenne az, hogy felhív és megkérdezi...

2017. okt. 31. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!