Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit csináljak még penész ellen?

Mit csináljak még penész ellen?

Figyelt kérdés

A barátommal albérletbe költöztünk, és télen kijött a konyha egyik sarkában a penész, akárhányszor töröljük át, mindig visszajön, vettünk páraelszívót is, de annyira nem használ. Mivel ez egy albérlet, nem szeretnék a szigeteléssel bajlódni, vagy festeni. Olvastam, hogy jó lehet a hipó is vízzel elegyítve, de nem tudom, hogy az a festéket nem-e kifehérítené (zöldalma színű).


A másik dolog, ami miatt aggódok, hogy miután áttöröljük a falat szivaccsal foltok maradnak a penész helyén. Ezeket valahogy el lehet tüntetni? Félek, hogy ezek miatt nem kapjuk majd vissza a kauciót...


Előre is köszi a válaszokat! :)



2018. jan. 20. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hamvasztóval mentem végig a penészes folton, jó kis 1300 fokos lánggal. Utána már csak újra kellett festenem azt a részt, a penész soha nem jött vissza :)
2018. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hipóval lefújod (nem kell bele víz) és ennyi, nem fehéríti a festéket (elég lefújni, nem kell törölgetni)
2018. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Lehet venni kimondottan penész elleni szert.

Ha nem lenne reklám, ide írnám, hogy Szavo.

2018. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az nem fogja leszedni a festéket, a színét nem fogja megváltoztatni?
2018. jan. 20. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

A penész azért van, mert a pára kicsapódik, állandóan nedves ott a fal, ez pedig ideális a penésznek.

Lehet próbálkozni mérgekkel (hypo, stb.), de ezzel a lakás levegőjét is folyamatosan mérgezed.

Másik megoldás a páramentesítés, ehhez elég naponta többször szellőztetni.

2018. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A penész azért jön elő mert nem kielégítő a szellőzés.Ez akkor fordul majdnem biztosan elő, ha


-új az ablak (mindegy, hogy fa vagy műanyag)

- ha felújították és gumi stb. tömítéssel látták el a régi ablakot


Miért? Azért mert az új ablak sokkal jobban szigetel, mint a régi és a réginél még meglévő természetes légcsere a töredékére csökken. Ezért új, vagy felújított ablak esetén gondoskodni kell megfelelő, minimális szellőzésről. A németeknek van szabványuk (DIN 1946-6, 2009-5.) ami az úgynevezett nedvesedés, azaz penész ellen védő szellőzés mértékét határozza meg. A terméket, amit erre a célra alkalmaznak, rejtett ablak falc szellőzőnek hívják. Szerintem szóljatok a bérbeadónak, hogy szereltesse be, végül is ti, normális lakásért fizettek.

2018. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!