Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hypo es biokill?

Hypo es biokill?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Holnap nagyméretű ászkarákirtásra készülök. Ezt Biokillel és hypoval terveztem kivitelezni, de idő közben felmerült bennem egy kis aggodalom. Úgy szeretném, hogy spriccelős flakonba teszek hypot, azzal körbefújom a kecó kritikus részét, majd felmosok, valami felmoso cuccal és utana jöhet a bájokill. A kérdés fel fogom robbantani a házat? Fulladásos halált halhatok?


Köszönöm a válaszotokat!


2018. febr. 19. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy a klór és a sósav találkozásakor klórgáz képződik, ami tüdővizenyőt okoz és az illető megfullad.

De hogy milyen összetételű a Biokill, azt csak a flakonon láthatod, gondolom nem sósavas, de attól még lehet kölcsönhatásban mérgező.

Ellenben, ha felmosod a hypót, utána már mintha ott sem lett volna, tehát nekimehetsz a Biokill-el.

Nem hiszem, hogy bármi probléma adódna.


Bár én a következőképpen tenném:

Nem tömény hypót szórnék szét és utána felmosnám, hanem eleve jó hypós vízzel mosnék fel, még hatásosabb, mint a kiszórt hypót megszüntetni.

Majd másnap nyomulnék a Biokill-el.

2018. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha-aha, logikus és jogos. Így lesz csak egy napon belül, reggel az egyik, este a masik. Köszönöm a hasznos válaszodat!
2018. febr. 19. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Jó szívvel tettem!:)

2018. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell a hypo?

Mit akarsz elérni vele? Nehogy az ászkák összeszedjenek valami fertőzést??


Azt nem tudom, hogy a Biokill hatásos-e ellenük.

Az ászka, ugye, nem rovar.

De azért próbáld meg, ha mégsem jó, akkor lehet mással.

Én elsőre inkább valami porzós rovarölővel próbálkoznék, pl. Domotox, azzal jobban összekenik magukat.

2018. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
hát, ha esetleg mégis valami para lenne, nem elég kiszellőztetni, hanem ammóniás-alkoholos rongyot kell az orrod elé tenni (nyugtatja a hörgőket) és azonnal berongyolni a legközelebbi kórházba, majd ott mondani, hogy "csókolom, klórgázt lélegeztem és még szeretnék élni". ugye ha klórgázt lélegzel, akkor elkezdesz köhögni, majd miután kiszellőzött a fejed, azt hiszed, minden rendben, de nem, mert a hörgők még csak akkor kezdenek el bedagadni, amitől majd csak órák múlva fogsz megfulladni. Óvatosan :)
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Túléltem, bújkálnak elő és szép lassan pusztulnak el, hatott a hypo/biokill azt hiszem, de 2-3 nap múlva még azért fújkok egy kört.

Egyrészt úgy gondoltam, hogy ha az én kis szervezetemet kikészíti a hypo, akkor az övékét talán még jobban (ami be is igazolódott, mert már a hypozástól haldokoltak/haltak meg. Másrészt meg mert a kertészeti boltban ezt javasolták még.

2018. febr. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!